No šodienas līdz 13. jūnijam visā Latvijā rit jau par tradīciju kļuvusī aktivitāte - „Atvērtās dienas laukos". Tas ir Latvijas apceļošanas un reģionu uzņēmēju iepazīšanas pasākums, ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei. Šogad viesu uzņemšanai pieteicies rekordliels pasākuma dalībnieku skaits – gandrīz 250. 

„Atvērtās dienas laukos" - pasākums, kas popularizē tūrisma nozari laukos. Tā ir iespēja piedāvājuma sniedzējam un saņēmējam iepazīt vienam otru.

„Ideja ir iepazīt un apceļot Latvijas laukus. Mums šis pasākums ilggadīgi notiek kā sezonas atvēršanas pasākums. Kad saimnieki sapoš savas sētas, pieslīpē savus tūrisma piedāvājums un atver durvis visai vasarai,”

par pasākuma ideju stāsta Latvijas Lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” koordinatore Anna Palelione.

Daugavpils novada Sventes ceļmalas kroga un viesu nama „Rudzupuķes” saimniece Inga Čazova, stāsta, ka šajā pasākumā piedalās regulāri, jo ir iespēja popularizēt sevi.

„Mēs šajā pasākuma esam kopš 2016. gada, katru gadu, lai arī ne tik daudz cilvēki apmeklē. Piedalāmies vienmēr, jo tas ir viens no mārketinga paņēmieniem, kad varam informēt par mums visu Latviju. Palīdzība nāk no Lauku ceļotāja un LIAA. Cerības, ka ar vien vairāk cilvēku varēs uzzināt par Latgali, Sventi un protams, Rudzupuķēm.”

Tas arī ir galvenais „Atvēro dienu laukos” uzdevumus, caur mārketingu, ko šogad nodrošina LIAA, aktivizēt ceļotāju plūsmu uz laukiem, apliecina asociācijas “Lauku ceļotājs” koordinatore Anna Palelione, un interese kopumā no piedāvājumu sniedzējiem liela.

„Mūsu mērķis, lai pie tā lauku uzņēmēja- viesu māju, lauka krodziņu, pili vai muižu, kas piedalās, lai tur tas cilvēks aizbrauc. Lai tur ir tas pienesums un ieguvums no šī pasākuma."

„Šogad piedalās  240-245 dalībnieki - viesu mājas, amatnieki, lauku labumu saimniecības,  dārzeņu audzētāji, dzīvnieku audzētāji, pirtis.”

Diemžēl interese no Latgales tūrisma piedāvājumiem šogad negaidīti zema, Latvijas kartē, kurā ir ap 250 apceļošanas vietas, šis reģions ir vien ar kādiem diviem desmitiem piedāvājumiem, stāsta  Anna Palelione.

„Citus gadus no Latgales šī aktivitāte ir bijusi lielāka. Varbūt maz bijis iepriekš apmeklētāju un saimnieki vairs neredzēja jēgu piedalīties. Taču šogad īpaši aktivizējusies Kurzeme, kas iepriekš bija maz pārstāvēta. Tas mainās gadu no gada.”

Koka dizaina darbnīca „AR woodworks" atrodas Sēlijas pusē, Ilūkstes novada Pilskalnē. Saimnieks Aivars Žurila taisa personalizētus koka pulksteņus un citus dizaina priekšmetus no koka. Amatnieks šajā apceļošanas pasākuma piedalās otro gadu un piedāvā pārbaudīt savas zināšanas, mēģinot atpazīt dažādu sugu kokus. Cerība uz atpazīstamību un ražojumu noietu, ko pandēmijas laiks ir iebremzējis.

„Mēs pirms četriem gadiem kopā ar sievu sākām apgūt viņas senču mājas, un viens no novirzieniem, kas arī kļuvis par galveno ir kokapstrādes darbnīcas izveides. Sākām ar pulksteņiem. Mēģinām šo jomu attīstīt, popularizēt. Pandēmijas laikā mūsu galā bija pilnīgs klusums, nebija ne tirgu, nekā. Lai es varētu savu produkciju piedāvāt, man vajag klātienes efektu.''

„ Pandēmija mūs nosēdināja diezgan uz leju. Tāpēc šis pasākums ir labs arī pilsētniekiem, lai izrauties ārā, paskatīties, kas notiek laukos.”

Tomēr savas korekcijas šis laiks ievieš, tāpēc – pirms doties uz laukiem uz atvērtajām dienām, ceļojumu jāsaplāno.

„Šogad obligāti ir jāpiesakās pie saimnieka, kuru nolemts apmeklēt. Vienkārši atliek piezvanīt. Tas atvieglos gan saimniekiem to darbu, gan arī pašiem tūristiem, jo būs nodrošinājuši sev vietiņu, ka viņus tur gaidīs,” uzsver “Lauku ceļotājs” koordinatore Anna Palelione.

„Atvērtās dienas laukos" sākas ar šodienu un ritēs līdz 13. jūnijam.