Centrālā statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada 2. ceturksnī Latvijas tūrisma mītnēs uzņemti 781,1 tūkstotis ārvalstu un vietējo tūristu, kas ir par 1,1% vairāk nekā attiecīgā laika posmā pērn. Tradicionāli visvairāk tūristi ieradušies no Vācijas, Krievijas, Lietuvas un Igaunijas, bet visstraujāk - par 17,2% audzis tūristu skaits no Spānijas.

Centrālās statistikas pārvaldes Transporta un tūrisma statistikas daļas vadītāja Edīte Miezīte stāsta, ka šī gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, samazinājies tūristu skaits no tā dēvētajiem tālajiem tirgiem – ASV, Japānas un Ķīnas, bet par 17,2% palielinājies tūristu skaits no Spānijas.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste stāsta, ka arī šogad Rīgā atvērtas vairākas jaunas viesnīcas, tāpēc jādomā, kā Latvijas galvaspilsētai piesaistīt vairāk tūristu.

Līdz šim 70% tūristu Latvijā ierodas no ārvalstīm, 30% ir vietējie. Centrālā statistikas pārvaldes Transporta un tūrisma statistikas daļas vadītāja Edīte Miezīte norāda, ka vispopulārākais tūristu galamērķis Latvijā ir Rīga.

Santa Graikste skaidro, ka turpinās sarunas ar valdību par samazināto PVN likmes ieviešanu sabiedriskajā ēdināšanā, no nākamā gada plānots ieviest tūrisma nodevu – vienu eiro par katru Latvijā pavadīto dienu. Arī tūrisma nozare izjūt darbaspēka trūkumu.

Centrālās statistikas pārvaldes statistikā parādās ziņas par to, cik naktis viesnīcās pavada tūristi. Bet viesi Latvijā atbrauc arī ar prāmjiem, daudzi arī apmetas pie radiem un draugiem vai apartamentos. Precīzāki dati par tūristu skaitu šajā sezonā būs zināmi tad, kad Centrālās statistikas pārvalde apkopos ziņas par visiem ārvalstu viesiem, kas šķērso Latvijas robežu.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.