Augot pārtikas cenām un komunālo maksājumu rēķiniem, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāji šoziem meklēs iespējas, kā gūt papildus ienākumus. Lielākā daļa gatavojas meklēt otru darba vietu, citi gatavi veikt papildus ārštata darbus, palielināt slodzi esošajā darba vietā vai strādāt brīvdienās, savukārt, citi gatavojas tirgot paštaisītu produkciju vai pārdot savā īpašumā esošo automašīnu vai mājokli. Cik šobrīd ir brīvas vakances darba tirgū un cik liela interese darba devējiem ir par pusslodzes darbiniekiem?
Bankas "Citadele" veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka 45% Latvijas iedzīvotāju domā par to, kā šoziem palielināt savus ienākumus. Bankas "Citadele" grupas uzņēmuma “CBL Life” valdes priekšsēdētāja Anna Fišere-Kaļķe uzsver, ka jāizvērtē, kā tērējam jau esošos līdzekļus.
Pēc Nodarbinātības valst aģentūras (NVA) datiem, šobrīd Latvijā bez darba ir nedaudz virs 51 000 iedzīvotāju, bet NVA CV un vakanču portālā, kas ir plašākā darba devēju piedāvātā vakanču valsts datu bāze, decembra sākumā bija reģistrētas 23 712 brīvas darba vietas, tiesa gan, 80% no tām gan ir Rīgā un Rīgas reģionā. NVA direktore Evita Simsone stāsta, ka no visām vakancēm nepilna laika slodzes darbs tiek piedāvāts tikai 1,2% gadījumu un visbiežāk tas ir mazkvalificēts darbs.
Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka pēdējos 10 gados papildus darbā strādājuši vidēji 4 līdz 5% jeb 35 līdz 50 000 iedzīvotāju. LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris stāsta, ka nepilnas slodzes darbs ir atspaids darbaspēka deficīta apstākļos, bet tas nav iespējams visās nozarēs. "
"Citadeles" aptauja liecina, ka visaktīvāk par otru darbu šobrīd interesējas vīrieši no 18 līdz 29 gadu vecumam. Pēc CSP datiem, līdz šim aktīvāk iespēju strādāt papildus darbu izmantojušas sievietes – šī gada 3. ceturksnī otru darbu darīja 5,7% jeb gandrīz 26 000 sieviešu un 3,3% jeb 14 500 vīriešu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X