Šī gada pirmajā ceturksnī ar remigrācijas koordinatoru atbalstu uz dzīvi visā Latvijā atgriezušies 111 cilvēki. Neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem un Krievijas agresiju Ukrainā aizbraukušo iedzīvotāju interese atgriezties Latvijā saglabājas pietiekami augsta, secina koordinatori dažādos reģionos. Tiesa gan ārvalstīs esošie latvieši patlaban uz dzimteni pārceļas plānotāk un piesardzīgāk nekā iepriekš.

Rīgas reģionā ar remigrācijas koordinatoru palīdzību kopš 2018. gada kopumā atgriezušies 810 cilvēku. Arī Kurzemes un Latgales reģionos atgriezies līdzīgs skaits cilvēku. Rīgas plānošanas reģiona koordinatore Daina Šulca norāda, ka arī šogad pirmajā ceturksnī Latvijā atgriezušās 40 personas, ieskaitot bērnus. Viņa vērtē, ka remigrācijas procesu vairāk ietekmējusi Covid pandēmija, bet arī līdz ar karu Ukrainā no ārvalstīs mītošajiem Latvijas pilsoņiem uz īsu brīdi interese par atgriešanos pierimās.

Rīgas reģiona koordinatore šajā laikā saņēmusi arī divus pieteikumus no Ukrainas iedzīvotājiem, kuri uz Ukrainu no Latvijas izbraukuši bērnībā un apsver iespēju repatriēties. Savukārt Kurzemes reģionā šī gada sākumā kopumā atgriezušies 30 cilvēki un vēl tikpat plāno atgriezties. Kurzemes remigrācijas koordinatore Agnese Berģe norāda, ka globālie procesi katru remigrantu ietekmē, bet daudzi, kas šobrīd atgriežas to plānojuši jau ilgstoši. Viņa arī secina, ka remigranti vairāk kā iepriekš interesējas tieši par īpašumiem lauku teritorijās.

Tāpat koordinatori norāda, ka pandēmijas ietekmē šobrīd pieaug interese arī par attālināta darba iespējām, proti, dzīvot Latvijā, bet turpināt strādāt savā līdzšinējās dzīvesvietas valstī. Tikmēr Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska saka, ka šogad šajā reģionā atgriezušies 11 cilvēku.

Kopš remigrācijas koordinatoru projekta sākuma no 2018. gada marta līdz šī gada aprīlim kopumā ar koordinatoru atbalstu uz dzīvi visā Latvijā atgriezušies vairāk nekā 3000 cilvēku.