Marts nācis ar pozitīvām ziņām autotirgū – par trešdaļu kāpis pārdoto mašīnu skaits, salīdzinot ar pērno martu. Turklāt rosība manāma arī jauno, ne tikai lietoto automašīnu segmentā, kur tirgojās arī stingro ierobežojumu laikā, jo daudziem braucamais ir nepieciešamība, nevis ekstra. Pamazām vērojami arī korporatīvo klientu darījumi, kas nozīmē, ka uzņēmēji sāk ieguldīt attīstībā, ļaujot domāt par optimisma atgriešanos. Tirgotāji gan pasmaida par valdības noteikumiem, jo esot amizanti, kad klients savu “Bentley” izvēlas, rokās turēdams iepirkumu groziņu.


Gada pirmajos trijos mēnešos Latvijā pirmreizēji reģistrētas vairāk nekā 12 tūkstoši vieglo automašīnu, kas ir par gandrīz deviņiem procentiem mazāk nekā pirmajā ceturksnī pērn. Tā rāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā informācija, kas raksturo mūsu ārējo tirgu. Direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa stāsta, ka marts jau uzrādījis pozitīvas tendences.

Labus rezultātus uzrāda arī auto pārreģistrācijas dati, kas ir iekšējā tirgus lakmusa papīrītis. Janvārī un februārī mašīnas nomainīja ap 15 tūkstošiem saimnieku, bet martā tādu darījumu bija jau 21 tūkstotis.

Latvijas Lietoto automašīnu tirgotāju asociācijas prezidents un lietoto automašīnu tirgotājfirmas “Provento” direktors Uģis Vītols skaidro, ka auto tirgū lejupslīdi veicināja ierobežojumu diktētās blaknes, kad cilvēki domāja par izdzīvošanu un bērnu apģērbšanu. Tomēr atšķirībā no jaunu auto tirgus lietotos arī pandēmijas laikā pirkām.

Līdz ar saulaināku laiku dzīvība atgriezusies arī jauno mašīnu tirgū, un marts jau rāda plus 35 procentu kāpumu pret pērno martu., atzīst Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Tādējādi redzams, ka bankas atkal sākušas kreditēt auto iegādi. Savukārt dīkstāve arvien redzama jaunu elektromobiļu tirgū, vien lietotu elektromašīnu darījumu skaits aug, martā realizējot 44 braucamos.