Aizvien populārāki Latvijā kļūst bezkontakta maksājumi - par pirkumiem līdz 50 eiro norēķināmies, nopīkstinot maksājumu karti, viedtelefonu vai viedpulksteni, neievadot PIN kodu. Ja līdz šim bankas bezkontakta maksājumus "Android" viedtelefoniem nodrošināja caur savām mobilajām lietotnēm, tad turpmāk to varēs izdarīt arī caur "Google Pay".

Viena no pirmajām bankām Latvijā, kas pirms trīs gadiem saviem klientiem sāka piedāvāt bezkontakta maksājumus, bija banka “Citadele”. Bankas valdes loceklis Vladislavs Mironovs stāsta, ka bankas mērķis bijis radīt pēc iespējas plašāku bezkontakta maksājumu produktu klāstu.

Ja janvārī bezkontakta maksājumus izmantoja 60% bankas “Citadele” klientu, tad šobrīd – jau 76%. “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops stāsta, ka no gada sākuma 75000 “Apple” telefonu īpašnieki jau izmanto “Apple Pay”, bezkontakta maksājumus izmanto arī 70% “Android” telefonu lietotāji. Tā kā šos telefonus izmanto daudz lielāka sabiedrības daļa, tad kopumā tie varētu ap 260000 “Swedbank” klientu. Tāpēc arī banka piedāvā “Google Pay” risinājumu.

Tehnoloģiju bloga “kursors.lv” vadītājs Kristaps Skutelis vērtē, ka starptautiskais risinājums “Google Pay” padarīs bezkontakta maksājumus vienkāršākus ne tikai banku klientiem, bet arī pašām bankām. Kristaps Skutelis uzsver, ka banku klientiem nav jābaidās par bezkontakta maksājumu drošību, jo maksājumi ar viedtelefoniem ir pat drošāki nekā norēķini ar maksājumu kartēm.

“Google Pay” bezkontakta maksājumus visā pasaulē izmanto 100 miljoni iedzīvotāju. Šobrīd Latvijā tos nodrošina “Swedbank”, nākotnē - arī banka “Citadele”.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.