Pirms pusotra gada Valsts ieņēmumu dienests uzsāka čeku loteriju. Tās galvenais mērķis - pieradināt cilvēkus par pirkumiem un pakalpojumiem prasīt čekus un kvītis, vienlaikus tas ļautu samazināt ēnu ekonomiku valstī. Kādi ir loterijas līdzšinējie rezultāti un kādas izmaiņas gaidāmas šogad?

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Arta Krēsliņa stāsta – lai gan šobrīd čeku loterijā piedalās mazāk iedzīvotāju nekā pirms pusotra gada, ik mēnesi VID tiek iesniegti 1 miljons čeku, kvīšu un biļešu.

Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vērtē, ka čeku loterijas norisi negatīvi ietekmējusi Covid pandēmija, bet kopumā uzņēmējus pārstāvošā organizācija atbalsta čeku loteriju.

Kā Latvijas Radio 1 jau pērn sacīja ēnu ekonomikas pētnieks un Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka – vērtīga ir jebkura aktivitāte, kas samazina ēnu ekonomiku.

VID pārstāve Arta Krēsliņa stāsta, ka šogad čeku loterijā paredzētas vairākas izmaiņas – ik ceturksni būs tematiskas nozaru čeku izlozes, kurā varēs saņemt 3 naudas balvas 500 eiro apmērā. Savukārt, no 1. aprīļa loterijai varēs reģistrēt arī rēķinus, kas apmaksāti ar internetbankas starpniecību.

Čeku loterijā mēneša balvu budžets ir 30 000 eiro, un pusotra gada laikā laimestos izmaksāti 510 000 eiro.