Latvijā jau ceturto gadu turpinās Eiropas sociālā fonda projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai". Tā ietvaros tiek īstenoti divi pasākumi. Apmācības pie darba devēja - tā ir iespēja strādāt un vienlaikus mācīties darba vietā. Otrs pasākums - apmācības pēc darba devēja pieprasījuma, kad bezdarbnieks profesiju apgūst darba devēja izvēlētā izglītības iestādē.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma „Bezdarbnieku apmācība pēc darba devēju pieprasījuma” vecākais eksperts Jurijs Adejevs stāsta, ka četru gadu laikā pasākumā iesaistījušies 43 darba devēji. Pēc viņu pieprasījuma izglītības iestādēs profesiju apguvuši 159 bezdarbnieki. Darba devēju interese pa gadiem mainījusies, 2016. gadā iesaistījās pat 79 darba devēji, šogad – 8, un pēc viņu pieprasījuma apmācīti 103 bezdarbnieki. Šogad populārākās specialitātes ir autovadītājs, apsargs, traktortehnikas vadītājs, viesnīcas administrators un SPA speciālists.

Antons Soms ir uzņēmuma „Meliors Krauja” valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums nodarbojas ar meža un ceļu būvi, kā arī iegūst kūdru. Darbinieki uzņēmumā strādā ilgus gadus, bet NVA mācībās 20 gadus vecs puisis ieguvis C kategorijas autovadītāja tiesības.

Darba devēji var arī bezdarbniekus apmācīt darba vietā. Šis pasākums ar katru gadu kļūst populārāks. NVA projekta „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” vecākā eksperte Karina Opaļeva stāsta - ja 2015. gadā ar NVA sadarbojās 80 darba devēji, kas apmācīja 121 bezdarbnieku, tad šogad darba devēju skaits sasniedzis 180, un tiks iesaistīti jau 428 bezdarbnieki. Populārākās profesijas ir pavārs, šuvējs un šūšanas iekārtu operators, gaļas produktu izgatavotājs, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, noliktavas darbinieks kokzāģētavas operators un klientu apkalpošanas speciālists.

Darba devēji var pieteikt darbiniekus apmācībai pie darba devēja NVA filiālēs visā Latvijā līdz 9. septembrim.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.