Cik liela nozīme darbinieku motivācijā ir algai un cik liela citiem labumiem, ko piedāvā darba devējs, piemēram, veselības apdrošināšanai vai iemaksām pensiju 3. līmenī? Vairāk stāstām par faktoriem, kas motivē darbiniekus vienā darba vietā strādāt ilgāk.

Šī gada aprīlī Baltijas valstīs tika veikta aptauja. Tās mērķis bija noskaidrot, kas vēl bez atalgojuma motivē strādāt pie konkrētā darba devēja un kā iedzīvotāji vērtē darba devēju iemaksas pensiju 3. līmenī. Luminor Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska stāsta, ka šobrīd iemaksas pensiju 3. līmenī neveic 57% Latvijas iedzīvotāju, Igaunijā to nedara 59%, bet Lietuvā - 52% iedzīvotāju.

Finanšu kontroles un tirgus komisijas (FKTK) Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības direktore Evija Dundure vērtē - aptaujā paustā iedzīvotāju vēlme atlikt spontānus tēriņus un krāt ilgtermiņā, ir ļoti labs signāls. To, ka cilvēki vairāk veido ilgtermiņa uzkrājumus, liecina arī jaunākie statistikas dati.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins stāsta, ka šobrīd mērens pieaugums ir tikai vienā apdrošināšanas veidā – par 5-7% augusi veselības apdrošināšana, bet saglabājas lielas atšķirības starp nozarēm.

Bankas “Luminor” aptauja liecina, ka labumu grozā, ko darba devēji piedāvā saviem darbiniekiem, darba ņēmēji visvairāk novērtē 3 lietas – veselības apdrošināšanu, papildus atvaļinājuma dienas un iemaksas pensiju uzkrājumam.