Tā ir lielākā industriālā zona, ko šobrīd ar Eiropas Savienības fondu līdzdalību sakārto Daugavpils pašvaldība. Projekta kopējās izmaksas pārsniedz 8 miljonus eiro, tie ir ieguldījumi gan ceļu infrastruktūras sakārtošanai, gan jaunas, ražošanai piemērotas ēkas izbūvei. Jaunajā ēkā darbu sāks Daugavpilī sevi biznesa jomā veiksmīgi pierādījusī franču kompānija „Axon Cable”. Tā jau ir parakstījusi nodomu protokolu ar Daugavpils domi. Kompānija plāno attīstīties, investēt ražotnē vismaz 700 tūkstošus eiro un radīt 60 jaunas darba vietas.

Ziemeļu industriālā zona Daugavpilī plešas 117.4 ha lielā teritorijā. Te jau šobrīd rit ķīmisko šķiedru, elektrisko kabeļu, adīto izstrādājumu, metāla torņu ražošana, būvniecība, iekārtu montāža un pārtikas ražošana. Šo uzņēmumu apgrozījums mērāms vairākos miljonos eiro. Tieši te tiek realizēts arī viens no lielākajiem  projektiem,  ko ar ES atbalstu attīsta Daugavpils dome. Jau ir izveidoti un vēl joprojām top jauni infrastruktūras objekti - ielas un jau gatava ēka ražošanas attīstībai, stāsta Daugavpils domes Attīstības departamenta vadītāja Daina Kriviņa.

“Projekta mērķis ir veicināt labvēlīgas uzņēmējdarbības vides veidošanos un saimniecisko darbību Daugavpils pilsētas teritorijā, uzlabojot Daugavpils lielākās rūpnieciskās zonas infrastruktūras pieejamību. Šajā Daugavpils industriālās zonas teritorijā ir koncentrēti arī nozīmīgi pilsētas rūpniecības uzņēmumi.”

Vairāki projekti tapa, lai šajā teritorijā sakārtotu ielu infrastruktūru, viens projekts veltīts jaunas, ražošanai piemērotas ēkas izbūvei.

Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 8 miljoni eiro.

Jaunajai ražošanas ēkai īrnieks jau atrasts. Tas ir franču uzņēmums “Axon Cable”, kas specializējas augsto tehnoloģiju produkcijas ražotnē, stāsta uzņēmuma pārstāve Ineta Pečonka.

“Mūsu produkcija vērsta uz kabeļu salikšanu, pašu kabeli mēs saņemam no mūsu galvenā piegādātāja – koncerna Francijā, bet te noris kabeļu savienojumu montāža augstām tehnoloģijām. Valstis, uz kurām tiek eksportēta produkcija, ir Francija, Lielbritānija, Ungārija, Polija, Zviedrija, ASV, Ķīna, Meksika, arī nedaudz Krievija. Mēs īrēsim ēku Mendeļejeva ielā 5, un daļa no mūsu esošās ražotnes pāries uz turieni. Tur mēs turpināsim savu projektu īstenošanu, kas saistīti ar kabeļu komplektēšanu. Šis projekts ir atjaunojies pēc pandēmijas laika, paralēli turpināsim darbu arī mašīnbūves virzienā. Turpmāko gadu laikā mums augs darba apjoms, tāpēc arī nepieciešamas jaunas telpas, kurās mēs sāksim darbu komandā ar 60 jauniem darbiniekiem. Līdz šī gada beigām mēs nodarbosimies ar jauno telpu adaptāciju un nākamgad jau sāksim tur reālu darbu.”

Šis uzņēmums, kas jau savā ražotnē nodarbina vairākus simtus darbinieku, sola, ka, līdz ar ienākšanu jaunajā ēkā, darba vietu skaits tiks palielināts, stāsta Daugavpils domes Attīstības departamenta vadītāja Daina Kriviņa.

Daugavpils domes pilsētas Saimniecības komitejas vadītājs Valērijs Kononovs uzsver, ka šādas industriālās zonas pilsētā, kurās ieguldīti gan pilsētas, gan ES līdzekļi, ir vērstas uz investoru piesaisti.

“Mēs skatāmies arī nākotnē, lai maksimāli parādītu Daugavpili kā investoriem labvēlīgu un pievilcīgu vidi.”

Šobrīd Daugavpilī tiek realizēti vairāki industriālo zonu attīstības projekti. Pēc nodomu protokola ar Daugavpils domi šai Ziemeļu industriālās zonas jaunās ēkas apsaimniekotājam “Axon Cable” jaunajā ēkā jāienāk jau nākamgad.