Astoto gadu Daugavpils dome sniedz finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem grantu programmā "Impulss". Šī grantu programma ir atvērta tiem pilsētas uzņēmumiem, kas darbojas ne ilgāk par diviem gadiem, spēj piedāvāt inovatīvas biznesa idejas – jaunus produktus un pakalpojumus, un radīt pilsētā jaunas darba vietas. Uzņēmums var pretendēt uz summu līdz 10 000 eiro, un šogad uz šādu atbalstu bija iesniegti 34 pieteikumi, no tiem septiņi atbalstīti.

Grantu programma "Impulss" Daugavpilī darbību sāka pirms astoņiem gadiem – 2014. gadā. Mērķis bija sniegt atbalstu jaunām biznesa idejām un tieši jauniem uzņēmumiem. Grantu programmas "Impulss" rādītāji, atskatoties uz šiem gadiem, ir labi, vērtēja Daugavpils domes Attīstības departamenta vadītāja Daina Kriviņa.

"Šajā laikā mums ir atbalstītas vairāk nekā 70 projektu idejas, un, pēc mūsu aprēķiniem, no tām 60 veic savu saimniecisko darbību. Tāpēc tas rezultāts ir diezgan labs.

Kopumā pašvaldība šajā laikā ir piešķīrusi vairāk nekā 446 tūkstošus eiro grantos. Un tā galvenā ideja ir, ka mēs sekmējam tieši jaunu uzņēmumu veidošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā," stāstīja Kriviņa.

Tā pirms diviem gadiem Daugavpilī tieši ar granta "Impulss" atbalstu sāka darbu uzņēmums "HSU Bakery", ģimenes mini kafejnīca. "Biznesa ideja arī bija maza ģimenes ceptuve, ģimenes bizness. Mēs saņēmām lielāko summu – 7000 eiro. Mums bija pieteikts aprīkojums, to arī iegādājāmies – ledusskapjus, cepeškrāsnis, kafijas mašīnu. Viss attaisnojies, un ceram, ka arī turpmāk viss būs labi," teica uzņēmumā "HSU Bakery".

Uzņēmuma apgrozījums gandrīz 30 000 eiro, un radītas trīs jaunas darbavietas. Tieši darbavietas ir viens no lielākajiem ieguvumiem no šīs grantu programmas Daugavpilī, apliecināja pašvaldības Attīstības departamentā.

"Statistiski tas pienesums ir liels, pa šiem gadiem ir izveidotas 353 darba vietas. Un šo uzņēmumu apgrozījums ir vairāk nekā 13 miljoni eiro.

Tieši ražošanas uzņēmumi, kuri ir attīstījušies, ir tie, kuru pienesums ir lielāks darbavietu skaita un apgrozījuma ziņā," piebilda Kriviņa.

Uzņēmumam "SMD Baltic", kas nodarbojas ar elektronisko plašu ražošanu, šis grants kā jaunam uzņēmumam 2018. gadā kļuva par vienu no atspērieniem, stāstīja uzņēmuma pārstāve Svetlana Baltiņa. Uzņēmums iegādājās jaunas iekārtas infrasarkanajai lodēšanas stacijai. Radītas dažas jaunas darbavietas. Šobrīd uzņēmums strādā ar gandrīz septiņu miljonu eiro lielu apgrozījumu un nodarbina 94 strādājošos.

Šajā gadā grantu konkursam "Impulss" Daugavpilī bija iesniegtas 34 biznesa idejas. "Vairāk tā ir pakalpojumu nozare, bet ir arī uzņēmumi, kuri veidojuši savu darbību ražošanas nozarē.

Šajā gadā, izvērtējot pieteikumus, ir atbalstītas septiņas biznesa idejas. No tiem divi ir ražošanas un pieci pakalpojumu sniegšanas projekti," teica Kriviņa.

10 000 eiro grantu programmā šogad Daugavpilī saņēma biznesa ideja par masīvkoka mēbeļu ražošanu. "Mums ir plānots iegādāties frēzmašīnas, tieši iekārtas (..)," stāstīja uzņēmuma "Black Stork Carpentry" pārstāve Vita Teivāne.

Jaunas iekārtas šajā grantu konkursā iegādāsies arī pilates nodarbību vadītāja Jūlija Germanoviča. Viņas biznesa ideja ir pilates tehnoloģiju ieviešana medicīnas un sporta rehabilitācijas pakalpojumu attīstībai Daugavpilī. Un tas jaunajai sievietei pēc dekrēta atvaļinājuma būs pirmais starts uzņēmējdarbībā.

"Es vēl pat neesmu nodibinājusi savu uzņēmumu, visu mūžu esmu strādājusi valsts struktūrā. Tagad atvēršu savu komercdarbību un sākšu visu no nulles," teica Germanoviča.

Šī gada grantu konkurss "Impulss" Daugavpilī vēl atbalstīja biznesa idejas, kas vērstas uz ēdināšanas un tūrisma jomām, ēku energoefektivitātes monitoringu, šūšanu. Tie ir tradicionāli ap 60 000 eiro gadā, ko Daugavpils dome atvēl šiem grantiem.