Jau sesto gadu grantu programmu „Impulss” savā pilsētā īsteno Daugavpils dome. Gadā šiem mērķiem atvēlēti gandrīz 60 tūkstoši eiro. Grantu programma ir atvērta tiem uzņēmumiem, kas darbojas ne vairāk par diviem gadiem, spēj piedāvāt inovatīvas biznesa idejas un radīt pilsētā jaunas darba vietas. Uzņēmums var pretendēt uz summu līdz 7 tūkstošiem eiro, un šogad uz šādu atbalstu pieteikušies gandrīz 30 Daugavpils uzņēmēji.
Idejas, ko realizē jaunie uzņēmumi Daugavpilī programmā „Impulss” ir visdažādākās, pie programmai veltītā apskates stenda, fotogrāfijās rāda Daugavpils pilsētas domes Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Vladimirs Nadeždins.
“„Impulss” notiek jau sesto gadu, kopš 2014. gada. Pa šo laiku esam kopumā saņēmuši 154 pieteikumus, un 57 no tiem ir saņēmuši atbalstu savu ideju realizēšanai.”
Faktiski katrs trešais uzņēmums, kas pieteicies šai grantu programmai, kā stāsta Vladimirs Nadeždins, ir saņēmis domes atbalstu. Bet, lai to saņemtu, jāatbilst noteiktiem kritērijiem.
“Pieteikties var vai nu fiziska persona, kurai ir laba biznesa ideja, un kura grib to realizēt, vai arī juridiska persona, kas nav vecāka par diviem gadiem uz pieteikuma pieņemšanas brīdi. Vairāk tas domāts vai nu jauna mikrobiznesa uzsākšanai, jo 7 tūkstoši eiro nav tā nauda, par kuru varētu uzcelt veselu rūpnīcu, vai nu biznesa attīstībai, savas biznesa idejas paplašināšanai jaunam uzņēmumam.”
Uzņēmums „SMD Baltic”, kas specializējas elektronikas ražošanas jomā, bija viens no deviņiem, kas pērn startēja un saņēma grantu programmā “Impulss”, stāsta uzņēmuma pārstāve Svetlana Baltiņa.
“Mēs varējām piedalīties šajā programmā, jo esam jauns uzņēmums, nepilni divi gadi, taču ļoti strauji attīstāmies. Mūsu kompānija nodarbojas ar elektronisko plašu un komponētu ražošanu. Un caur programmas „Impulss” saņemto finansiālo atbalstu mēs iegādājāmies infrasarkano lodēšanas staciju. Tā paredzēta čipu montāžai iespiedshēmu platēs.”
Process nezinātājiem sarežģīts un nesaprotams, taču tās ir elektroniskas lietas, kas sastopamas ikdienā, sākot no visparastākās datora peles un beidzot ar sarežģītu medicīnas aparātu, arī videonovērošanas ierīcēs un pat ūdens padeves agregātos var sastapt uzņēmumā ražoto čipu.
Tieši infrasarkanās lodēšanas stacijas iegādei caur grantu programmu bija konkrēti mērķi, stāsta uzņēmuma „SMD Baltic”pārstāve.
“Mūsu mērķis bija radīt jaunas darba vietas un palielināt ražoto preču apgrozījumu, šobrīd 70 % no saražotā mēs eksportējam, preces nonāk Eiropā, Krievijā un pat Ķīnā. Un, ja sākotnēji mēs paredzējām, ka caur šīs infrasarkanās lodēšanas stacijas iegādi, radīsim divas jaunas darba vietas, tad šobrīd tās papildus ir pat 3 vai 4. Bet kopumā uzņēmumā jau nodarbināti 80 strādājošie.”
Savā ziņā arī 7 tūkstoši eiro var būt labs atspēriens jaunam uzņēmumam, ja biznesa ideja ir laba un dzīvotspējīga un, kā šajā gadījumā vērsta, uz izaugsmi. Pa šiem gadiem ideju, ko realizēt Daugavpilī bijis daudz un, kā stāsta Daugavpils pilsētas domes Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Vladimirs Nadeždins, visdažādākajās jomās.
“Ventilācijas sistēmu tīrīšana, mākslīgo segumu uzkopšana stadionos, logu mazgāšana un arī atpūtas pakalpojumi, kā, piemēram, braucieni ar kajakiem, bērnu laukumi - slidkalniņi. Tās ir trīs grupas - atpūtas pakalpojumi, tehnoloģiskie pakalpojumi un mazā ražošana.”
Šogad grantu programmai „Impulss” saņemti 29 pieteikumi, šobrīd tie tiek izvērtēti, un jau tuvākajā laikā kļūs zināmi tie uzņēmēji, kuru biznesa idejas ir atzītas par labām, un kuri varēs saņemt Daugavpils domes grantu līdz 7 tūkstošiem eiro kā impulsu to īstenošanai dzīvē.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X