Eiropas Komisija publiskojusi ziņojumu par Eiropā paveikto zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā un jau rīt, 12. jūlijā, tiks prezentēta jaunā Eiropas inovāciju programma. Līdz gada beigām uzņēmējiem Latvijā būs pieejamas divas atbalsta programmas – 45 miljoni paredzēti uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai un 25 miljoni – jaunu produktu, pakalpojumu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centros.

Ziņojumu par sasniegto zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā Eiropas Komisija gatavo reizi 2 gados un šogad tas tika publiskots jau ceturto reizi. Par galvenajiem secinājumiem šī gada ziņojumā stāsta Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā Zane Petre.

Ziņojums par Eiropā paveikto zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā būs pamats jaunai Eiropas inovāciju programmai, kas tiks prezentēta jau rīt, 12. jūlijā. Bet Latvijas uzņēmējiem no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna jau šī gada nogalē būs pieejamas divas programmas – 25 miljoni eiro caur 8 kompetences centriem tiks piešķirti pētniecības projektiem un 45 miljoni eiro paredzēti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai. Stāsta Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktora vietniece Anita Zimele.  

Jaunuzņēmumu asociācijas valdes locekle Liene Briede vērtē, ka jaunās atbalsta programmas no Atveseļošanas un noturības mehānisma nebūs piemērotas jaunuzņēmumiem, kas ir strauji augoši, bet salīdzinoši mazi uzņēmumi. Tomēr viņa ir pārliecināta, ka jaunuzņēmumi, kas izstrādā dažādus inovatīvus risinājumus un produktus, varētu būt pakalpojumu sniedzēji uzņēmumiem, kas piedalīsies klastera programmā.

Ekonomikas ministrijas pārstāve stāsta, ka nākamā gada sākumā uzņēmējiem būs pieejamas vēl 2 programmas -  atbalsta programma digitalizācijai, konkrētāk - programmatūras un mazo iekārtu iegādei pētniecībai un inovāciju klasteru programma, kas palīdzēs īstenot pētniecības projektus.