Kādi bija nozīmīgākie notikumi ekonomikā 2020. gadā un kādas norises tautsaimniecībā gaidāmas nākamgad? Ekonomisti vērtē, ka Covid sekas, kas būtiski ietekmēja ekonomiku šogad, jutīsim arī nākamgad un tautsaimniecība straujāk varētu augt tikai 2022. gadā. Uzklausām ekonomistu viedokļus.

2020. gads bija Covid-19 pandēmijas gads. Bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboltiņš vērtē, ka ekonomikas kritums tomēr bija mazāks nekā tika prognozēts iepriekš.

Latvijas Bankas ekonomiste Daina Paula skaidro, ka gada sākumā problēmas bija vērojamas transporta un kokrūpniecības nozarē, bet Covid dēļ vairāku nozaru darbs tika pakļauts ierobežojumiem.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Ekonomikas nodaļas vadītājs, profesors Jānis Priede vērtē, ka pasaules ekonomiku nākamgad ietekmēs ne tikai cīņa ar Covid, bet arī klimata pārmaiņas un ASV prezidenta vēlēšanas.

Bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboltiņš prognozē, ka 2021. gada pirmajā pusē ekonomikas atkopšanās būs samērā lēna.

Eksperti vērtē, ka arī nākamgad ekonomikas atkopšanos ietekmēs cīņa ar Covid, jo vakcīnas pieejamība neatrisinās visas tautsaimniecības problēmas.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.