Daudz runājam par to, kā šajā ziemā energoresursus gatavojas taupīt pašvaldības un iedzīvotāji. Arī uzņēmēji, protams, domā par taupīšanas iespējām, bet Latvijā ir energoietilpīgi uzņēmumi, kam energoresursu taupīšana labākajā gadījumā nozīmē  ražošanas sašaurināšanu, sliktākajā – ražošanas pārtraukšanu. Tāpēc Ekonomikas ministrija sagatavojusi valsts atbalsta programmu tiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem, kam energoresursi ir ļoti būtiska ražošanas izmaksu sastāvdaļa. Plānots, ka 50 miljonus eiro varētu saņemt ap 400 vidējie un lielie uzņēmumi, kas atbilst noteiktiem kritērijiem. Savukārt, Darba devēju konfederācija rosina valdību līdz nākamā gada pavasarim sniegt atbalstu energo rēķinu apmaksā visiem uzņēmējiem.

Raksturojot energoresursu cenu pieaugumu, Valmieras stikla šķiedras valdes loceklis Ģirts Vēveris saka – nesaukšu uzņēmumā patērētās megavatstundas, bet skaitļus. Un tie patiešām ir iespaidīgi.

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore stāsta, ka valsts atbalstu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu seku mazināšanai saņems tie apstrādes rūpniecības uzņēmumi, kam netiek piemērotas starptautiskās un nacionālās sankcijas un kas atbilst diviem galvenajiem kritērijiem. 

Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss vērtē, ka šobrīd valsts atbalsta noteiktie sliekšņi ir samērā zemi un ar 50 miljoniem eiro atbalstam var nepietikt.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vērtē, ka EM izstrādātā atbalsta programma ir tikai viens no atbalsta instrumentiem un svarīgi, lai šoziem atbalstu energoresursu rēķinu apmaksā saņem visi uzņēmēji.  

Uzņēmēji cer uz ātru valdības lēmumu pieņemšanu.