Šogad no janvāra līdz aprīļa vidum Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde saņēmusi 78 iesniegumus par gadījumiem, kad krāpnieki uzdevušies par brokeriem vai banku darbiniekiem un izkrāpuši no iedzīvotājiem kopumā vairāk nekā 200 000 eiro. Kā pasargāt savu naudu no krāpniekiem?

Finanšu nozares asociācijas padomniece Laima Letiņa stāsta, ka finanšu sektorā šobrīd viena no aktualitātēm ir krāpšana pa telefonu.

“Luminor” bankas drošības eksperte Marika Landsmane stāsta, ka krāpnieki bankas klientus uzrunā viļņveidīgi, tomēr kopumā krāpšanas gadījumu skaits palielinās.

Valsts policijas pārstāve Krista Andersone stāsta, ka martā Valsts policijas Rīgas Reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī saņemts iesniegums par vairāk nekā 26 000 eiro izkrāpšanu.

Kā nekļūt par krāpnieka upuri? Finanšu nozares asociācijas padomniece Laima Letiņa stāsta, ka krāpnieki ne tikai zvana pa telefonu, lai aicinātu iedzīvotājus ieguldīt naudu dažādās platformās, bet uzrunā arī sociālajos tīklos, veidojot viltus intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.