Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pagājušajā nedēļā skatīja grozījumus Pasta likumā. Tie paredz stingrāk kontrolēt aizdomīgus pasta sūtījumus, kas var saturēt narkotiskās, psihotropās un citas aizliegtās vielas. Likumprojekta mērķis ir paplašināt muitas tiesības attiecībā uz pārrobežu pasta sūtījumu pārbaudi, aizdomīgo pasta sūtījumu izņemšanu, glabāšanu un iznīcināšanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine stāsta, ka muita kontrolē visus pasta sūtījumus, kas nonāk Latvijā gan ar Latvijas Pasta, gan ar kurjerpastu starpniecību. Pērn narkotiskās vielas atrastas 592 sūtījumos, šogad 8 mēnešos nepilnos 200, bet to daudzums palicis nemainīgs.

Grozījumus Pasta likumā sagatavojusi Finanšu ministrija, un pagājušajā nedēļā tos skatīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, stāsta komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Pakomātu tīkla "Omniva Latvija" vadītāja Beāte Krauze-Čebotare vērtē, ka sadarbība ar VID muitas policiju ir laba un narkotikas un citas aizliegtās vielas trīs gadu laikā viņu piegādātajos sūtījumos atrastas tikai vienu reizi.

VID Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine stāsta, ka no 1. jūlija muita kontrolē visus pasta sūtījumus no trešās pasaules valstīm jeb valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības. Ja sūtījumā atrod aizliegtas vielas, tās tiek izņemtas un iznīcinātas.

Grozījumus Pasta likumā un vairākos citos saistītajos likumprojektos Saeima trešajā lasījumā varētu skatīt 23. septembrī.