Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. aprīlim, tiešsaistē notika Eiropas Inovāciju padomes organizētais hakatons. Tā laikā dalībnieki no Eiropas valstīm meklēja inovatīvus risinājumus Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem veselības aizsardzībā, sociālās lietās, biznesa ilgtspējā, attālinātajā darbā un izglītībā un citās jomās.

Hakatona norisi atbalstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Tās vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks stāsta, ka hakatonā piedalījās vairāk nekā 20 000 dalībnieku no Eiropas un apmēram 100 no Latvijas. Viņu mērķis bija trīs dienās radīt inovatīvas idejas pandēmijas krīzes pārvarēšanai.

Hakatona organizēšanā piedalījās arī auditorkompānija "Ernst&Young Baltic". Uzņēmuma konsultāciju nodaļas vadītājs Nauris Kļava stāsta, ka hakatonā diskutēja arī par uzņēmējdarbības attīstību.

Kā eksperts hakatonam sekoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas direktora vietnieks Jānis Lielpēteris. Viņaprāt, svarīgas bija divas lietas – kā īstenot Eiropas politika zaļo kursu un kā palīdzēt maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks stāsta, ka hakatons ar labāko ideju un projektu apbalvošanu noslēgsies ceturtdien. Ceturtdien, 30. aprīlī, arī uzzināsim, vai labāko ideju pulkā būs arī kāds Latvijā izstrādāts projekts, kas varēs pretendēt arī uz finansiālu atbalstu.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.