Visā pasaulē aizvien populārāka kļūst iepirkšanās interneta veikalos. Kā liecina pētījumu kompānijas “Kantar” veiktā aptauja, ārvalstu interneta veikalos iepirkušies 80% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet pēdējā pusgada laikā to darījuši 58%. Interneta veikalos visbiežāk pērk apģērbu, mobilos tālruņus un to aksesuārus, preces mājokļa labiekārtošanai, apavus, sporta preces un skaistumkopšanas produktus. Skaidrojam, kā droši iepirkties internetā.

Pirms iepirkties interneta veikalā, vispirms jāpārliecinās, vai mājas lapā norādīts uzņēmuma nosaukums un reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālrunis un e-pasta adrese. Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne stāsta, ka svarīgi ir iepazīties arī ar citu pircēju atsauksmēm un apmaksas veidu.

Finanšu nozares asociācijas IT drošības darba grupas līdzpriekšsēdētājs Oskars Blumbergs iesaka uzmanību pievērst maksājumu kartes funkcijām, ko lietotājs, atkarībā no nepieciešamības, var pats ieslēgt vai atslēgt.

Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa stāsta, ka, arī saņemot pirkumus interneta veikalā pa pastu, svarīgas ir daudzas nianses. Preci var sūtīt kā vienkāršu sūtījumu, bet var arī izmantot nedaudz dārgāko reģistrēto vai eksprespasta sūtījumu.

Sīkāku informāciju par pasta sūtījumiem varat atrast Latvijas Pasta mājas lapā, „Starptautisko sūtījumu rokasgrāmatā”.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.