Saules parku attīstība Latvijā pēdējos divos gados uzņēmusi apgriezienus, un tuvākā nākotnē pirmie saules parki, kas patlaban ir attīstīšanas stadijā, sāks nest darba augļus. Interesi par saules parku attīstīšanu Latvijā izrāda gan vietējie, gan ārvalstu investori. Konkurence par brīvajām jaudām ir milzīga, jo tīklā jaudu apjoms ir izsmelts.

Jau pandēmijas laikā Latvijā gan industriālā, gan individuālā līmenī pieauga interese par saules enerģijas izmantošanu, jo pirms diviem gadiem valdībā tika pieņemts nacionālās enerģētikas un klimata plāns, kas nosaka, ka jebkuru atjaunīgo resursu ieviešana var notikt bez jebkādiem ierobežojumiem, stāsta Ekonomikas ministrijas Ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamenta direktors Dmitrijs Skoruks.

Skoruks iezīmē tendenci, ka starptautiskie investori sadarbojas ar vietējiem. Tiek veidotas partnerības, iegādātas nepieciešamās jaudas Latvijā. Arī valsts kapitālsabiedrības var attīstīt saules parkus. Vērā ņemamas ieceres saules parku attīstīšanā ir "Latvenergo", kurš šajā jomā darbojas visā Baltijā, stāsta uzņēmuma Saules parku attīstības vadītājs Ivars Inkins.

Runājot par konkurenci, Ivars Inkins pauž, ka cīņa par brīvajām jaudām notiek un konkurence attīstītāju vidū ir jūtama.

Pretējās domās ir Igaunijas atjaunīgās enerģijas ražotāja SIA "Evecon” valdes priekšsēdētājs Gatis Lazda sakot, ka spēles noteikumi tomēr nav visiem vienādi un uzlabojumi būtu veicami.

Tāpat Lazda novērojis, ka par saules parku attīstīšanu ir ļoti liela interese no lielajām energokompānijām, kas paziņojušas par saviem investīciju plāniem, bet tas rada bažas un neizpratni, jo tīklā jaudu apjoms ir izmelsts.

"Evecon" iecerējis vēl šogad un arī nākamgad uzcelt sešus jaunus saules enerģijas parkus Latvijā, ieguldot 30 miljonus eiro.

Arī Enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš pandēmijas laikā saņēma atļauju komerciāla  saules parka attīstīšanai. Viņš novērojis, ka pirms diviem gadiem interese par saules parku attīstīšanu bija mērena, bet līdz ar Krievijas sākto karu Ukrainā, investoru vēlmi attīstīt saules parkus var dēvēt kā sprādzienveida.

Ozoliņš teic, ka saules parku attīstīšana virzās labvēlīgā virzienā un sabiedrība iegūs gan elektrības cenas, gan apgādes drošības ziņā.