Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi grozījumus Ministru Kabineta (MK) noteikumos par kārtību, kādā nosakāmas preču un pakalpojumu cenas. Lai novērstu situācijas, ka tirgotāji mākslīgi paaugstina cenas uz īsu periodu pirms atlaižu piemērošanas, tādā veidā maldinot patērētājus, turpmāk būs jānorāda viszemākā cena 30 dienu laikā pirms cenas samazinājuma. Jaunās prasības neattieksies uz pārtikas produktiem, kam ir ierobežots derīguma termiņš.

EM Iekšējā tirgus departamenta direktors Didzis Brūklītis stāsta, ka grozījumi MK noteikumos tiek gatavoti sakarā ar izmaiņām Eiropas direktīvā. Tā nosaka vairākas izmaiņas, piemēram, netaisnīgu līguma noteikumu un negodīgas komercprakses regulējumu, kā arī izmaiņas cenu norādīšanā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Sanita Gertmane stāsta, ka patērētāju sūdzības par negodīgu cenu politiku centrs saņem, bet tādu kopumā nav daudz.

Latvijas Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs vērtē, ka plānotais 30 dienu termiņš pirms viszemākās cenas noteikšanas vairākām preču grupām tomēr būšot pārāk ilgs laiks.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētā profesore Jeļena Šalkovska vērtē – likumdošanai jāaizsargā pircēji pret negodīgiem tirgotājiem.

Pagājušajā nedēļā EM izstrādātie MK noteikumu grozījumi par kārtību, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas, nodoti starpinstitūciju saskaņošanai. Sekos diskusijas ar nozares un uzņēmēju pārstāvjiem. Grozījumi MK noteikumos būs jāapstiprina arī valdībai.