Pirms četriem gadiem tika atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām. Šobrīd mājsaimniecības var nopirkt elektrību no 18 elektroenerģijas piegādātājiem. Lai palīdzētu mājsaimniecībām saprast, kā izvēlēties saviem paradumiem atbilstošāko piedāvājumu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izstrādājusi īpašu indikatoru.

Aizvien vairāk elektroenerģijas lietotāji izvērtē iespējas maksājumu samazināšanai, tāpēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izstrādājusi indikatoru elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju novērtēšanai. Enerģētikas departamenta pārstāvis Jānis Negribs stāsta, ka indikatorā var iepazīties ar elektroenerģijas vēsturiskajām un vidējām cenām gan mājsaimniecībām, gan biržā.

Kā indikatoru vērtē elektroenerģijas piegādātāji? „Elektrum” pārdošanas direktors Uldis Mucinieks uzskata, ka indikators ir kvalitatīvs rīks, kas palīdz saprast elektroenerģijas tirgu.

Arī Tet pārstāve Lāsma Trofimova vērtē, ka jaunais indikators palīdzēs mājsaimniecībām saprast elektroenerģijas tirgu un izdarīt izvēli.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Enerģētikas departamenta pārstāvis Jānis Negribs stāsta, ka mājsaimniecības aizvien vairāk izvēlas elektrību pirkt par biržas cenām, kas šobrīd ir zemākas. Ja šī gada 2.ceturksnī mājsaimniecības par kilovatstundu maksāja 5,9 centus, tad biržas cena šajā pašā periodā bija 4,7 centi.

Jāņem gan vērā, ka elektroenerģijas patēriņā cena ir tikai viena no komponentēm, kas veido apmēram 37% no rēķina. 33% jāmaksā par sistēmas pakalpojumiem, bet 30% par PVN un OIK maksājumiem.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.