Septembrī jaunie uzņēmēji varēs pieteikties dalībai 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā. Lai atbalstītu jaunu, konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi Latvijas reģionos, līdz 2023. gadam biznesa inkubatoros plānots ieguldīt 30,8 miljonus eiro. Biznesa ideju autori un uzņēmēji, kuru uzņēmumi nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem, no 30. augusta varēs pieteikties divās programmām - pirmsinkubācijas un inkubācijas programmai.

Projektā „Biznesa inkubatori” 26 miljonus iegulda Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 4,6 miljonus līdzfinanasē valsts. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora „Magnetic Latvia” vadītāja Karine Kalniņa stāsta, ka šobrīd 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā darbojas 453 uzņēmumi. Uzņēmēji piedalās gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas programmā.

Biznesa inkubatori darbojas visos Latvijas reģionos – Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un citur. Rīgā izveidots viens – Radošo industriju inkubators. Tajā ir vairāki uzņēmumi, kas nodarbojas ar paklāju, karšu, grāmatu dizainu, top seriāls bērniem, ir modes un mūzikas uzņēmumi, arī IT uzņēmums gaismu tehnoloģiju jomā. Uzņēmuma „Solfeg.io” līdzīpašniece Lauma Kazaka, Mūzikas akadēmijas studente, stāsta, ka biznesa inkubatorā uzņēmums strādā jau divarpus gadus un veido mūzikas mācību lietotni, ar kuras palīdzību skolēni stundās spēlē un dzied dziesmas.

Protams, ne visi uzņēmēji, kas darbojas biznesa inkubatorā, ir veiksmīgi. LIAA Radošo industriju inkubatora „Magnetic Latvia” vadītāja Karine Kalniņa stāsta, ka biznesa inkubatorus pametuši 79 uzņēmumi – gan tāpēc, ka to vadītāji nespēj apvienot uzņēmuma vadīšanu ar algotu darbu, daļa arī nespēj sasniegt projektā izvirzītos mērķus.

Biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji, kuru uzņēmumi nav reģistrēti ilgāk par 3 gadiem, var pieteikties 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā no 30. augusta līdz 20. septembrim. Katrā biznesa inkubatorā notiks arī īpašas info dienas, papildus informāciju varēs saņemt arī jaunrades festivālā iNOVUSS, kas augusta beigās notiks Rīgā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.