Publiskoti šī gada pirmā pusgada ārējās tirdzniecības dati. Tie liecina, ka atsevišķās nozarēs, piemēram, kokrūpniecībā, kas ir viena no galvenajām Latvijas eksporta nozarēm, dažās pozīcijās vērojams cenu kritums. Bet mašīnbūvē un metālapstrādē izaugsme turpinās.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos tautsaimniecības rādītāji vairs nav tik labi kā pagājušajā un aizpagājušajā gadā. Stāsta “Luminor” bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Kokapstrādes nozare ilgus gadus ir bijusi viena no lielākajām Latvijas eksporta nozarēm. Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss stāsta - ja gada pirmajā ceturksnī nozarē bija vērojama izaugsme, tad gada otrais ceturksnis ienesa izmaiņas. Galvenais iemesls – sašūpojās ārvalstu tirgi.

Būtiska Latvijas eksporta nozare ir arī metālapstrāde un mašīnbūve. Toms Grīnfelds, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs, vērtē, ka nozare joprojām aug – palielinās gan ražošana, gan eksports.

Pēteris Strautiņš stāsta, ka arī turpmāk Latvijas ekonomiku lielā mērā ietekmēs notiekošais ārvalstīs. Daži no signāliem vēsta par izmaiņām, piemēram, notiekošais finanšu tirgos.

Šobrīd Latvijas ekonomikā gan vērojama neliela recesija, bet par krīzi runāt būtu pāragri.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.