Palielinoties koksnes kurināmā cenai, Latvijā sāk uzdarboties krāpnieki. Viņi sola piegādāt kokskaidu briketes un granulas, bet pazūd pēc avansa maksājuma saņemšanas. Valsts policija jau uzsākusi vairākus kriminālprocesus un aicina iedzīvotājus uzmanīties, ja pārdevēji piedāvā kurināmo par zemāku cenu nekā vidēji tirgū un iesaka pilnībā par kurināmo norēķināties tikai pēc preces piegādes.

Valsts policijas Zemgale reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa stāsta, ka saistībā ar granulu un brikešu iegādi Zemgales reģionā saņemti 3 iesniegumi - divi Dobeles, viens Jelgavas iecirknī. Visos gadījumos veikts avansa maksājums, bet nav saņemts ne kurināmais, ne atgriezta nauda no 1000 līdz 3000 eiro.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane stāsta, ka centrs šobrīd ir saņēmis dažas sūdzības par kurināmā iegādi, bet, spriežot pēc rosības tirgū, šajā jomā pastāv vairāki riski.

Gan PTAC pārstāve, gan Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa aicina arī uzmanīties, ja pārdevējs piedāvā iegādāties kurināmo par krietni lētāku cenu nekā vidēji tirgū. Sanita Gertmane problēmu gadījumā aicina iedzīvotājus vērsties arī PTAC.

Šobrīd Valsts policija nav novērojusi masveida krāpšanu, pērkot granulas un briketes, tomēr  pēdējās 2 dienās Valsts policijas Zemgales iecirknī ierosināti vēl 2 kriminālprocesi - Tērvetes pagastā par kurināmā iegādi izkrāpti 6045 eiro, Jelgavā – 3201 eiro. Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nepieļaut kļūdas, par kurām tikko dzirdējāt sižetā.