Kurzemes loks ir viens no vērienīgākajiem elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projektiem kopš neatkarības atjaunošanas. Trešā posma izbūvē no Ventspils uz Rīgu ieguldīti 127 milj. eiro, tai skaitā 55 milj. eiro Eiropas Savienības līdzfinansējums. Jaunizbūvētās līnijas garums sasniedz 207 kilometrus, un tā šķērso 11 pašvaldības. Uzņēmums SIA „Kesto” Latvijā nodarbojas ar elektromontāžas darbiem gandrīz visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ainars Feldmanis skaidro, ka „Kurzemes loks” dos zaļo gaismu vēja parkiem.

Ja es nemaldos, šis ir vislielākais projekts, kāds ir bijis īstenots pēc neatkarības atgūšanas. Manam uzņēmumam tas nedod neko, bet, ja runājam par Kurzemi, tad, pirmkārt, ir augstāka elektroapgādes drošība. Ja Kurzemē gribēs attīstīties kāds liels uzņēmējs, kam ir lielas jaudas, kamēr nebija šis Kurzemes loks, nemaz nevarēja būt runa par lielu jaudu pieslēgšanu, Varētu teikt, ka mugurkauls ir izbūvēts, tagad tikai jāgaida, kas to izmantos. Izbūvējot šo Kurzemes loku, tas paver iespējas attīstīties lieliem vēja parkiem, kuriem šāda iespēja bija liegta. Viņiem nebija kur nodot elektroenerģiju.

AS "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Arnis Staltmanis, ka tagad īstenot vērienīgā projekts pēdējais etaps, kas ir līnijas izbūve no Ventspils caur Tumi līdz Rīgai. Šīs līnijas garums ir aptuveni 200 km.

Jāpiebilst, ja līdz ar jauno  330kV līnijas loka noslēgšanu ir būtiski uzlabots elektroapgādes drošums ikdienā un vētru gadījumā. Tas nozīmē, ka  novērsta līdz šim iztrūkstošā jauda Kurzeme.

Uzņēmējiem tas ir pat neierobežotas iespējas, uzsver uzņēmuma AS "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis norāda, ka „Kurzemes loks” dos iespējas nākotnē, pagaidām gan konkrēts uzņēmuma vārds netiek atklāts, taču tās noteikti ir papildus iespējas.

Jautāts par vēja parka attīstību, - tās ir jāizmanto -, saka domes priekšsēdētājs, - taču, attīstot šos projektus, būs jāņem vērā iedzīvotāju viedoklis.