Desmit dienu laikā ekspertu vadībā uzņēmēji varēs izveidot savus interneta veikalus. Projekta „Biznesa restarts" ietvaros apmācības notiks no 28. janvāra līdz 8. februārim. Tās rīko Kurzemes Biznesa inkubators sadarbība ar Digitālo mārketinga fabriku un mājas lapu izstrādes platformu "Mozello". Interesi par mācībām un interneta veikalu veidošanu izrādījuši dažādi mazie uzņēmēji: veikali, amatnieki un mājražotāji.

Jaunajiem un mazajiem uzņēmumiem šajā laikā tiek piedāvātas iespējas izveidot savu interneta tirdzniecības mājas lapu ar mazākām izmaksām un ātrāk. "Biznesa restarts" projekta vadītājs Artūrs Butāns stāsta, ka šis laiks ir izaicinājums daudziem, tāpēc jau pavasarī noticis pirmais Biznesa restarta pasākums, tagad pienākusi kārta nākamajam.

Galvenokārt interesi par tirdzniecību e-vidē iizrādījuši mazie uzņēmēji - veikali, mājražotāji un amatnieki, stāsta projektu vadītājs. Tagad viņi meklē iespējas pārdot savu produkciju digitālā vidē. Ja kādreiz interneta veikals bija kas tāds, lai būtu soli priekšā citiem, tad tagad tā ir nepieciešamība, lai vispār būtu, saka Artūrs Butāns.

Viena no dalībniecēm, kura pieteikusi savu dalību "Biznesa restartam" un interneta tirdzniecības izveidei ir SIA „VeganMilk” izveidotāja Guna Matule, kura attīsta augu izcelsmes dzērienu ražošanu. Uzņēmums radīts salīdzinoši nesen, taču pandēmijas laiks ieviesa savus spēles noteikumus. Gunai Matulei jau ir skaidrs, kādai būtu jāizskatās mājas lapai.

Pats svarīgākais aspekts šajā procesā būs salīdzinoši nelielas izmaksas un ātrums , kādā tiks radīta interneta tirdzniecības iespēja, kas īpaši svarīgi ir šajā nestabilajā laikā. Guna Matule stāsta, ka galvenokārt izdodas piesaistīt klientus caur instagram platformu un ievērojami mazāk ar "Facebook". Ja neesi internetā, tevis nav vispār, uzver jaunā uzņēmēja.

Šajā laikā arī citi uzņēmēji sākuši pievērst uzmanību interneta tirdzniecības iespējām. Tā, piemēram, viens no Kurzemes vadošajiem piena pārstādes uzņēmumiem „Elpa” Kazdangā sadarbībā ar citiem parteriem izveidojis interneta tirdzniecības platformu. Tagad piena produktus internetā var iegādāties arī Rīgā un tās apkārtnē, Jūrmalā, Liepājā, Nīcā, Bernātos, Grobiņā un Aizputes novadā. Par nepieciešamību veidot interneta tirdzniecības platformu vairāk stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājas Gundars Sisenis.

Uzņēmums "Elpa" piesaistījis arī citus ražotājus, piemēram, "Kurzemes gaļsaimnieku", Kuldīgas maizes ceptuvi, zivju pārstādes uzņēmumus, kuru produkti interneta tirdzniecībā pieejami caur uzņēmuma "Elpa" mājas lapu.