Finanšu tirgi atguvušies no krīzes un labus rezultātus uzrāda arī pensiju otrā līmeņa plāni. Eksperti gan atgādina, ka svarīgākais ir nekrist panikā krīzes laikā, kad pensiju ienesīgums samazinās, kā arī izvēlēties savam vecumam atbilstošu pensiju plānu.

Finanšu nozares asociācijas Kapitāla tirgus komitejas līdzpriekšsēdētāja Kristīne Lomanovska stāsta, ka pensiju 2. līmeņa plāni ir atguvušies un īpaši liels ienesīguma pieaugums bijis aktīvajiem plāniem.

Pirms četriem gadiem darbu Latvijā uzsāka licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "Indexo", kas piesaistījusi 55 000 dalībnieku. Uzņēmuma izpilddirektors Iļja Arefjevs skaidro, ka aktīvo plānu pensiju līdzekļi tiek ieguldīti pasaulē labāko uzņēmumu akcijās.

Visvairāk pensiju plānu dalībnieki ir "Swedbank" – pusmiljons, kas ir puse no tirgus. Swedbank pensiju plānu līdzekļu pārvaldnieks Oskars Briedis stāsta - tas, cik ātri pēc krīzēm atgūstas finanšu tirgi, ir atkarīgs no valstu fiskālās un monetārās politikas.

"Indexo" izpilddirektors Iļja Arefjevs skaidro, ka krīzes galvenā mācība ir necelt paniku brīžos, kad krītas pensiju plāna ienesīgums.

Pensiju otrā līmeņa kapitālu var uzkrāt aktīvajos, sabalansētajos vai konservatīvajos plānos. Ieguldījumu plānu var mainīt divas reizes gadā, reizi gadā - pensiju pārvaldītāju. Datus par uzkrāto pensijas 2. līmeņa kapitālu var uzzināt portālā latvija.lv.