Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra šogad Rīgā gatavojas uzsākt „workcation” jeb darbatvaļinājuma programmu. Līdzīgas programmas, lai piesaistītu ārvalstu uzņēmumus, izmanto arī citās valstīs. Šīs programmas ietvaros lielu ārvalstu uzņēmumu pārstavji varēs nedēļu dzīvot un attālināti strādāt Rīgā, izbaudot gan darba, gan atpūtas iespējas, arī tikties ar Rīgas domes vadību vai nozares pārstāvjiem. Programmas galvenais mērķis, protams, ir piesaistīt Rīgai ārvalstu uzņēmumus, tādējādi pozitīvi ietekmēt pilsētas ekonomiku un radīt jaunas darba vietas.

Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras direktors Fredis Bikovs stāsta, ka darbatvaļinājuma programma šogad tiks izmēģināta testa režīmā un tās mērķis ir Rīgai piesaistīt uzņēmumus, kas atbilst noteiktiem kritērijiem.

Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns stāsta, ka šobrīd LIAA ir aktīvi 100 investīciju projekti, bet lēmumu par pārcelšanos vai darba uzsākšanu Latvijā šogad pieņēmuši divreiz mazāk ārvalstu investori nekā gadu iepriekš. Uzņēmējus piedalīties darbatvaļinājuma programmā, kādas talantu piesaistīšanai izmantojušas arī kaimiņvalstis, aicinās arī caur LIAA pārstāvniecībām.

Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs vērtē, ka ideja piesaistīt ārvalstu uzņēmumus Rīgai ir laba un atbalstāma, bet Rīga no citām kaimiņvalstām atpaliek dzīves kvalitātes ziņā.  

Šobrīd augsti kvalificēti trešo valstu pilsoņi var saņemt Latvijā tā dēvētās nomadu jeb attālinātā darba vīzas uz vienu gadu un, uzturoties Latvijā, strādāt attālināti. Šobrīd izsniegtas 5 šādas vīzas. Turpina LIAA direktors Kaspars Rožkalns.Šogad darbatvaļinājuma programmai Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra ieplānojusi iztērēt 45 000 eiro. Ja programmas norise būs sekmīga, to turpinās arī nākamgad.