Mēs tā varējām strādāt arī iepriekš - par rītdiena iespēju atvērt veikalu durvis, spriež lauku veikalu pārdevēji. Viņuprāt, arī mazajos nepārtikas precu veikalos varēja ievērot prasības un tirgoties. Darbu nevarēs atsākt daļa veikalu, kas atrodas lielajos tirdzniecības centros. Par nomas maksas atbalstu šīm tirdzniecības vietām vēl lems, skaidro Ekonomikas ministrijā.

Interesējamies par situāciju lauku veikalos un gaidāmajiem ierobežojumu atvieglojumiem, kas paredzēti no rītdienas.

Žanna Andže ir saimniecības preču veikala īpašniece Skrundas novadā. Tas ir mazs veikals ar plašu sortimentu, saka saimniece. Arī ierobežojumu laikā darbs ir turpinājies, taču citādi, izmantoti arī dīkstāves pabalsti.

Veikala saimniece gaida 7. aprīli, kas varēs notiks tirdzniecība veikalos, taču veikalā brīvu vietu maz tāpēc, ierobežojumi cilvēku skaitam būs stingrāki.

Ja saimniecības preču veikalā vēl valda rosība, tad vēl otrdien apģērbu un apavu veikalā valda pilnīgs klusums. Pārdevēja Lelde Bergmane uzskata, šādi nelieli nepārtikas preču veikali, īpaši mazos novados, ievērojot ierobežojumus, būtu varējuši strādāt arī iepriekš. Pārdot kaut ko aiz slēgtām durvīm bija grūti. Viņai šķiet absurdi, ka bērnam zeķēm vai kam citam būtu jābrauc pakaļ uz pilsētas lielveikalu, kur cilvēku skaits ir daudz lielāks, saucot šo situāciju par negodīgu konkurenci.

Visvairāk pārdevēju šajā situācijā satrauc ilgstošā nenoteiktība, saņemsi dīkstāves pabalstu vai nesaņemsi, varēsi strādāt vai nevarēsi, tas uztrauc. Vēl viņa novērojusi, ka bieži vien cilvēki ziņas nelasa līdz galam un neizprot, kas kurā brīdī ir atvērts un pieejams un kas nē. Jaunā sieviete stāsta, ka veikala platība ļauj vienlaikus ienākt četriem cilvēkiem.

No rītdienas 7. aprīļa varēs sākt strādāt visas tirdzniecība vietas ārpus lielajiem tirdzniecības centriem, turpina Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktore Inga Apsīte. Lielajos tirdzniecības centros virs 7000 kvadrātmetriem, kuros darbojas vismaz piecas tirdzniecības vietas, tur ierobežojumi turpināsies. Šādos apstākļos nāksies paredzēt īpašu atbalstu tiem veikaliem , kuri nevarēs atsākt darbu lielajos tirdzniecības centros, turpina Inga Apsīte.

Atvērt savas durvis pircējiem no 7. aprīļa varēšot aptuveni 9000 tirdzniecības vietas Latvijā. Pēc trīs nedēļām valdība turpinās lemt par citām nozarēm, kurām, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, varētu atcelt ierobežojumus.