Nākamgad darbu uzsāks Aizsardzības tehnoloģiju un inovāciju centrs. Tas darbosies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas struktūrā un tā mērķis būs testēt jaunākās tehnoloģijas, piemēram, bezpilota sistēmas, modernas sakaru un datu pārraides tehnoloģijas un tās ieviest bruņotajos spēkos.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver, ka viena no Aizsardzības tehnoloģiju un inovāciju centra funkcijām būs atbalsta sniegšana tiem Latvijas uzņēmumiem un zinātniekiem, kas rada inovācijas un produktus ar augstu pievienoto vērtību.

Laba sadarbība aizsardzības nozarei jau izveidojusies ar telekomunikāciju uzņēmumu Latvijas mobilais telefons. Tā valdes priekšsēdētājs Juris Binde stāsta, ka novembrī Ādažu bāzē tika atklāta 5G interneta izmēģinājumu centrs.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmija ir neliela augstskola – tajā studē nedaudz vairāk kā 400 topošie sauszemes, gaisa un jūras spēku kadeti un virsnieki. Akadēmijas rektors Oskars Kudlis stāsta, ka augstskolas pētnieki ir gatavi sadarboties ar citu augstskolu zinātniekiem.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks stāsta, ka valsts Aizsardzības koncepcijā jau noteiktas prioritātes tehnoloģiju jomā.

2018. gadā Aizsardzības ministrija grantu programmā uzņēmējiem piešķīra 50 000 eiro, pērn 360 000 eiro, bet nākamgad uzņēmējiem uz zinātniekiem izpētei un inovācijām atvēlēs jau pusmiljonu eiro.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.