Latvijas augstskolās pēdējo 10 gadu laikā arvien populārākas kļūst starpdisciplināras izglītības programmas. Tas nozīmē, ka bakalaura vai maģistra studiju programmu kopīgi veido divas augstskolas – vai nu divas augstskolas Latvijā, piemēram, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmija, vai arī Latvijas un kāda ārvalstu augstskola.

Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura programma „Radošās industrijas”, kas veidota kopā ar RTU, izrādījusies tik populāra, ka uz vienu budžeta vietu pretendēja 20 jaunieši, vairāk nekā uz aktieriem, stāstaLatvijas Kultūras akadēmijas radošo industriju programmas direktore Agnese Hermane.

RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis stāsta, ka augstskola piedāvā vairākas starpdisciplināras studiju programmas gan ar Latvijas, gan ārvalstu augstskolām.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Dace Jansone, kas atbild par augstāko izglītību, stāsta, ka augstskolas 10 gadu laikā izveidojušas vairāk nekā 20 kopīgas bakalaura un maģistra studiju programmas.

Latvijas Kultūras akadēmijas radošo industriju programmas direktore Agnese Hermane atzīst, ka veidot kopīgas programmas ar citām augstskolām nav viegli, bet tas arī pašām augstskolām ļauj rūpīgāk izstrādāt sadarbības programmas.

Pats galvenais – lai starpdisciplinārās studiju programmas šķistu interesantas un vajadzīgas pašiem studentiem. Līdz šim interese par sadarbība studiju programmām bijusi liela.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.