Bezdarba līmenis Latvijā sasniedzis 8%. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras operatīvā informācija, Latvijā reģistrēti 75 523 bezdarbnieki, maijā to skaits pieaudzis 2 606. Par kolektīvo atlaišanu paziņojuši 36 darba devēji, bet Nodarbinātības Valsts aģentūrā (NVA) reģistrētas arī 16 817 brīvas darba vakances.

Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Evita Simsone stāsta, ka straujš bezdarba pieaugums bija aprīļa vidū, kad stājās spēkā kolektīvās atlaišanas uzteikumi. Šobrīd bezdarbs turpina palielināties, bet lēnāk nekā iepriekš.

Pētījumu par izredzēm atrast jaunu darbu, ja zaudēts esošais, veicis "Swedbank" Finanšu institūts. Tā eksperte Evija Kropa skaidro, ka visoptimistiskāk savas iespējas atrast jaunu darbu vērtē gados jauni cilvēki, kas pēdējo gadu laikā papildinājuši savas prasmes. Pārējo optimisms tuvākajā laikā atrast jaunu darba samazinās.

Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vērtē, ka darba tirgus mainās, un jādomā, kā sabalansēt bezdarbnieku skaitu un darba devēju vajadzības. Arī līdz šim bija situācija, ka daudzi ir bez darba, bet darba devēji sev nepieciešamos speciālistus nevar atrast. Par to jādomā arī valsts institūcijām.

Joprojām augstākais bezdarba līmenis ir Latgalē – 15,3%, seko Kurzeme ar 8,6%, Vidzemē un Zemgalē bez darba ir 7,7% iedzīvotāju, bet zemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgā un Rīgas reģionā – 6,2%.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.