Lai gan Eiropā pēdējos mēnešos aviācijas izaugsmes tempi samazinās, Latvijā izaugsme turpinās. Pērn par 10,57 % audzis pasažieru skaits lidostā „Rīga”, attīstās arī Liepājas lidosta. Bet kravu apjoms, kas samazinājās pērn, šogad palielinājies.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs stāsta, ka Latvijas lidostās pērn palielinājies aviokompāniju kopējo lidojumu skaits un apkalpoti gandrīz 8 miljoni pasažieru.

Lidostas „Rīga” pārstāve Laura Karnīte stāsta, ka ļoti veiksmīgi strādā nacionālā kompānija „Air Baltic”, kas nodrošina vairāk nekā 60% no visiem lidojumiem. Rīgas lidosta vidējo lidostu grupā pirmo reizi atzīta par ceturto punktuālāko pasaulē.

Starptautiskās lidostas Rīga mērķis ir piecos gados apkalpot līdz 10 miljoniem pasažieru gadā. Civilās aviācijas aģentūras pārstāvim Aivim Vincevam skaidro, cik noslogotas šobrīd ir debesis virs Latvijas un vai pietiks vieta jauniem lidojumu maršrutiem?

Pērn par 3,5% samazinājās Rīgas lidostā apkalpoto kravu skaits. Rīgas lidostas pārstāve Laura Karnīte stāsta - tas radās tādēļ, ka uz Rīgu vairs nelido Turcijas gaisa kravu pārvadātājs „TurkishCargo”. 44,5% no kravām sastāda pasta sūtījumi un paciņas. Kravu un apkalpoto pasažieru skaits audzis arī šogad.

Civilās aviācijas aģentūra prognozē, ka 2020. gadā Latvijā aviācijas nozarē saglabāsies izaugsme, bet tā nebūs tiks strauja kā iepriekš. Eiropā kopumā aviācijas nozare pērn auga tikai par 1,1%.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.