Latvijas Lielo pilsētu asociācija vairakkārt izteikusi bažas, ka lielā šķeldas eksporta dēļ vietējā tirgū veidojas "milzīgs deficīts", jo pašvaldību iepirkumos nepiesakās kurināmā piegādātāji vai piedāvā būtisku sadārdzinājumu. Lai veicinātu energoresursu pieejamību organizācija cita starpā rosināja Zemkopības ministrijai ierobežot šķeldas eksportu. Šī ideja gan neguva valdības atbalstu. Kokrūpniecības nozare apgalvo, ka šķeldas apjoms joprojām būs pietiekams.

Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss norāda, ka šķeldas eksporta kāpums šogad nav noticis un kurināmās šķeldas trūkums apkures sezonā nav gaidāms.

Kokrūpniecības federācija lēš, ka šķeldas cena salīdzinot ar laiku pirms iepriekšējās apkures sezonas  palielinājusies divas, trīs reizes. Latvijas tirgū cenas kāpumu ietekmējis ne vien karš Ukrainā, bet arī iepriekš no Baltkrievijas ilgstoši importētā lētā šķelda, kas vairs nav pieejama. Klauss skaidro, ka līdz ar lielo pieprasījumu šķeldas īpašnieki patlaban nevar prognozēt cenu visai apkures sezonai, tādēļ piegādātāji neraujas veidot piedāvājumus pašvaldību konkursos.

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts no Nacionālās apvienības saka, ka salīdzinot ar aizvadīto gadu šķeldas eksports pavasarī Latvijā samazinājies par 20%. Savukārt vietējā tirgus patēriņš ik gadu ir ap 10% no iegūtās šķeldas, rēķina ministrija.

Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas vadītājs Valdis Vītoliņš arī uzskata, ka patlaban nav problēmu tieši ar šķeldas pieejamību vietējā tirgū. Problēmas ir ar augsto šķeldas un malkas cenu, kas attiecīgi ietekmēs siltuma tarifa līmeni katrā pašvaldībā. Vītoliņš gan pretēji ministrijai uzskata, ka nav nozīmes, kurā laikā slēgti līgumi par šķeldas piegādēm, jo augot šķeldas cenai piegādātājs tos var pārtraukt.

Pieaugot pieprasījumam pēc enerģētiskās koksnes, Valsts meži palielināja šķeldas pārdošanas apjomus līdz 30% gaidāmajai apkures sezonai. Papildu šķeldas apjomu iegādājās kopumā seši Latvijas uzņēmumi (tostarp siltumapgādes uzņēmumi). No sagatavotas enerģētiskās koksnes līdz saražotai un piegādātai šķeldai paiet trīs līdz deviņi mēneši.