Modernizāciju turpina Latvijas Pasts, kas par 1,8 miljoniem eiro no riska kapitāla fonda „Baltcap” iegādājies 61 pasta termināļu tīklu. Līdz šim tas bija pazīstams kā zīmols Pasta stacija. Turpmāk klienti visā Latvijā sūtījumus var saņemt ne tikai 400 pasta nodaļās, bet arī 28 pakomātos Rīgā un 35 pakomātos ārpus Rīgas.

Latvijas Pasts pakomātu tīklu pagājušajā nedēļā atklāja Rīgā, tirdzniecības centrā Akropole. Latvijas Pasta valdes loceklis Kristaps Krūmiņš stāsta, ka, izmantojot 61 pakomātu, klienti sūtījumus varēs saņemt ērtāk un ātrāk. Starp citu, pakomātu iekārtas un programmatūra ir ražota Latvijā.

Latvijas Pasts pakomātus iegādājies no riska kapitāla fonda „Baltcap”, savukārt, valsts finansējusi riska kapitāla fondus, stāsta finanšu institūcijas ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Sabiedrisko pakalpojumu regulatora Pasta nodaļas vadītājs Bruno Frīdenbergs – Ansbergs stāsta, ka Latvijā šobrīd darbojas trīs dažādi pakomātu tīkli.

Latvijas Pasta valdes loceklis Kristaps Krūmiņš stāsta, ka uzņēmums domā arī par citām iespējām, kā samazināt rindas pasta nodaļās un servisu padarīt klientiem ērtāku.

Latvijas Pasts šobrīd nodrošina 61 pakomātu tīklu Rīgā un Latvijā, bet nākotnē sola to skaitu palielināt. Pakomātus uzstādīs arī ārpus telpām, lai sūtījumus varētu izņemt visu diennakti.

Sižets tapi sadarbībā ar Latvijas Banku.