Latvijas Pasts izstrādājis īpašu pakalpojumu maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas savas preces bieži sūta uz ārvalstīm. Pasta sūtījumiem tiks piemēroti speciāli tarifi. Ja uzņēmums mēnesī nosūtīs vismaz 100 pasta sūtījumus, Latvijas Pasts apņemas tos no uzņēmuma telpām nogādāt līdz pat aviotransportam 24 stundu laikā.

Latvijas Pasta Starptautiskā departamenta direktors Andris Eglājs stāsta, ka tieši paku un sīkpaku sūtījumi šobrīd ir pasta darba galvenais virziens.

Latvijas Tirdziecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vērtē, ka, pateicoties e-komercijai, ar eksportu, kas ir tik ļoti svarīgs Latvijas tautsaimniecībai, var nodarboties pat mājražotāji.

Latvijas Pasts apņēmies mazo un vidējo uzņēmumu preču sūtījumus no uzņēmuma nogādāt lidostā. Stāsta pasta Starptautiskā departamenta direktors Andris Eglājs.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vērtē, ka uzņēmējiem svarīgi ir izveidot savu mājas lapu, lai preces varētu eksportēt, bet tikpat svarīgs ir veids, kā preces nogādāt pircējiem.

Šobrīd jaunā pakalpojuma ieviešanu apturējis koronavīruss "Covid-19". Latvijas Pasts mazo un vidējo uzņēmumu pasta sūtījumus varēs nogādāt, kad atjaunosies avio pārvadājumi.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.