Pagājušajā nedēļā Rīgā notika gadskārtējā aizsardzības industrijas konference un izstāde, kurā piedalījās vairāk nekā 250 dalībnieki. Ko Latvijas uzņēmēji ražo militārajām vajadzībām un vai ražoto arī eksportē?

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle stāsta, ka aizsardzības industrija ražo preces ne tikai militārajām vajadzībām, bet arī citām jomām, piemēram, ugunsdzēsībai un robežsardzei.

Latvijas veiksmes stāsts aizsardzības industrijā ir uzņēmums „UAV Factory”. Viņi ražo bezpilotu lidaparātu sistēmas un specifiskas novērošanas kameras. Uzņēmuma direktors Konstantins Popiks stāsta, ka uzņēmums savus produktu eksportē uz gandrīz 60 pasaules valstīm. 

Atzinīgi aizsardzības industrijas attīstību Latvijā vērtē arī Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, uzsverot, ka Latvijas uzņēmēju ražotajiem produktiem jābūt konkurētspējīgiem pasaulē.

Elīna Egle stāsta, ka jau divus gadus darbojas aizsardzības industriju klasteris, kas palīdz attīstīties mazajiem uzņēmumiem.

Aizsardzības industrijas apgrozījums Latvijā pērn bija 480 miljoni eiro, šogad būšot pusmiljards. Industrijā strādā 4300 nodarbināto.

 

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.