Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) šobrīd ir 21 ekonomiskā pārstāvniecība ārvalstīs. Janvārī darbu uzsāka jaunais LIAA direktors Kaspars Rožkalns. Viņš rosina izvērtēt, vai Latvijai ir nepieciešamas pārstāvniecības tādos tuvos un labi apgūtos tirgos kā Lietuva un Polija, vai tomēr jāfokusējas uz tālākiem tirgiem.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns strādājis LIAA pārstāvniecībās Šanhajā, Ķīnā, un Vācijā.

Latvijas Biznesa savienība apvieno mazos un vidējos uzņēmējus. Padomes priekšsēdētāja Elīna Egle vērtē, ka arī mazajiem uzņēmējiem pašiem jāizdara savi mājas darbi, piemēram, jāizpēta tirgus un jāpiedalās izstādēs, bet tiem nepieciešams valsts atbalsts arī tuvajos tirgos.

Uzņēmums „Primeks” savu produkciju eksportē uz vairāk nekā 20 valstīm. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs stāsta, ka ar LIAA sadarbojušies vairākkārt un sadarbība bijusi veiksmīga.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns stāsta, ka diskusijas par to, cik un kādās valstīs nākotnē būs LIAA pārstāvniecības, vēl turpinās. Skaidrs ir viens – valsts atbalstīs tos uzņēmumus, arī mazos, kam ir ambīcijas un vēlme eksportēt.

Šobrīd Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai ir 21 pārstāvniecība ārvalstīs. Lielākā daļa no tām atrodas Eiropā, ir arī Ķīnā, ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Japānā, Singapūrā un Kazahstānā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.