Spītējot pandēmijas laikam, par jaunas ražotnes būvniecību Liepājā šogad paziņoja viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs uzņēmumiem kompānija „UPB”. Jaunās dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecībā plānots ieguldīt 11 miljonus eiro. Sākotnēji uzņēmums radīs 50 jaunas darba vietas.

Runājot par jaunās ražotnes būvniecību Liepājā, UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš sākotnēji akcentē pasaules būvniecības tendences un min vairākus atslēgas vārdus – būvniecībai jākļūst efektīvai, drošai un kvalitatīvai.

Dainis Bērziņš arī detalizēti skaidro, ko Liepājā plānots saražot.

Jaunā ražotne atradīsies blakus jau esošajām UPB ražotnēm. Liepāja ir nozīmīga atrašanās vieta, jo pārvadājumiem galvenokārt tiek izmantota osta un kravas transports. Atrašanās ostas tuvumā ir būtiska priekšrocība, skaidro valdes priekšsēdētājs. Attīstība nozīmē nepārtrauktu pielāgošanos situācijām. Uzverot, ka ir viena pastāvīga lieta – tās ir nepārtrauktas pārmaiņas.

Tikmēr Skandināvijas uzņēmumi ir to investoru vidū, kas attīsta ražošanu Liepājā. Liepājā kopumā pēdējo gadu laikā uzbūvētas vairāk nekā desmit jaunas ražotnes un šāda tendence turpināsies, spriež Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks.

Liepājā veidojas vairāki industriālie parki gan Karostā, gan citviet un tagad jau redzami šo agrāk izvirzīto mērķu rezultāti, tagad tiem pievienojas bijusī metalurga teritorija, turpina Uldis Sesks.

Liepājā šogad atklātas vairākas ražotnes eksportspējīgiem uzņēmumiem. Process turpināsies un tiek apspriestas idejas vēl citu jaunu rūpnīcu attīstībai Liepājā. Liepājā kopumā šogad rūpniecības apjoms procentuāli pieaug, gada pirmajā pusē tie bija 17%. Lielāko daļu saražotās produkcijas veido metāla apstrāde un dažādu metāla konstrukciju ražošana, būvmateriālu, tekstila izstrādājumu, elektrosadales un kontroles iekārtu ražošana, higiēnas preču, papīra un plastmasas izstrādājumu, kā arī mēbeļu ražošana.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.