Liepājā eksportam un vietējam tirgum ražos autiņbiksītes un sieviešu higiēnas preces. Gada sākumā Liepājā ekspluatācijā nodoto vēl vien rūpnīca, līdz ar to pilsētā radot 120 jaunas darba vietas. Uzņēmuma SIA „iCotton” jaunā ražotne uzbūvēta blakus esošajai, kas specializējas kokvilnas pārstrādē un dažādu higiēnas produktu ražošanā. Aptuveni 95% no savas produkcijas uzņēmums eksportē uz Ķīnu, Itāliju, Krieviju, Lielbritāniju un daudzām citām valstīm. Pieaugot produkcijas pieprasījumam, nolemts būvēt vēl vienu ražotni.

Mitro salvešu ražotājs ar Krievijas investīcijām Liepājā savu darbību uzsāka pirms deviņiem gadiem, sākumā īrējot telpas, vēlāk turpat netālu uzbūvējot pirmo savu ražotni. Par uzņēmuma ienākšanu Liepājā vairāk stāsta Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

„iCotton” valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis īpaši uzsver savstarpējo sadarbību starp uzņēmējiem, pašvaldību un SEZ pārvaldi, jo pretējā gadījumā šis projekts, kura īstenošana nebūt nav bijusi vienkārša, varēja arī nenotikt.

Sergejs Binkovskis skaidro, ka notiek sadarbība arī ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru pandēmijas laikā. Pandēmijas laiks higiēnas preču ražotājam gan nācis tikai par labu un tirgus situācija ir ar pozitīvu zīmi.

Lai projektu varētu īstenot, veikti dažādi priekšdarbi, kas apliecina sadarbības nozīmi šajā projektā. Uzņēmums pieteicās arī ES atbalstam, taču nācies īpaši pierādīt projekta nozīmi, arī sakārtot infrastruktūru, skaidro Uldis Hmieļevskis.

Jaunajā rūpnīcas ēkas būvniecībā investēti 4 miljoni eiro, bet ražošanas iekārtās aptuveni 11 miljoni, līdz ar to kopējās investīcijas sasniedz 15 miljonus eiro. Uzņēmums radīs vēl papildus 120 jaunas darba vietas. Šī gada laikā plānots uzstādīt vairākas modernas ražošanas līnijas, turpina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmuma vadība plāno, ka „iCotton” ražotne ar pilnu jaudu sāks strādāt līdz šī gada beigām. Pašlaik uzņēmumā strādā 145 darbinieki, bet gada laikā to skaitu papildinās vēl 120 strādājošo.