Liepājā dūksnājs (purvs) pārtop mūsdienīgā rūpniecības teritorijā. Līdzās bijušā „Liepājas metalurga” teritorijai turpina attīstīties Dūņu ielas industriālā teritorija, kur šobrīd jau pilnīgi jaunā ražotnē strādā uzņēmums „Lesjofors Springs LV”.

Uzņēmumu grupa "Lesjofors" ir vadošais atsperu ražotājs pasaulē, kas Liepājā turpina izaugsmi jau 17 gadu garumā. Industriālajā teritorijā netālu no metalurga savu ražošanu plāno izvērts arī viens no vadošajiem Liepājas uzņēmumiem kompānija „UPB”.

Atsperu ražotājs savu darbību Liepājā uzsāka 2003. gadā, laikam ejot ražotnes telpas Liepās biznesa centrā kļuva par šauru un tika izvērtētas iespējas būvēt jaunu ražotni. Par uzņēmuma pamatdarbību stāsta "Lesjofors Springs LV" valdes loceklis Ingars Jaunzems.

Ingars Jaunzems uzsver, ka grūti iedomāties kādu ierīci mājsaimniecībā, kur nevarētu atrast Liepājā vai citur pasaulē šajā kompānijā saražotu atsperi, tādas atrodams, piemēram, putekļusūcējos un daudzās citās ierīcēs. Liepāja, ņemot vērā atrašanos vietu, ostas pieejamību un citus aspektus, ļauj ātri saražot produkciju un to nogādāt līdz pasūtītājam, skaidro uzņēmuma pārstāvis, uzsverot, ka Liepāja sāk veidoties par vienu no loģistikas centriem Eiropā. Dūņu ielā pilnīgi no jauna uzbūvēta moderna un ražotne.

Paralēli pašvaldība sāka attīstīt aizmirstībā esošu teritoriju, kas atrodas tieši blakus bijušam pilsētas rūpniecības stūrakmenim uzņēmumam „Liepājas metalurgs”. Par piedzīvotājām pārmaiņām stāsta Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Zaļam, ar to domājot arī atrašanos vietu netālu no Liepājas ezera, kur, piesaistot ES finansējumu, plānots sakārtot un no piesārņojuma Liepājas metalurga teritoriju, kur jau sāk parādīties pirmās ražotnes un teritorijas nomnieki, turpina Gunārs Ansiņš.

Runājot par industriālās teritorijas attīstību, nākamais uzņēmums, kas atradīsies Dūņu ielā un paplašinās savu darbību ir kompānija „UPB”. Par to vairāk stāta Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

Tikmēr abiem “Lesjofors” Liepājas uzņēmumiem kopā apgrozījums gadā sasniedz 9 miljonus eiro. Tiek attīstīti jauni produkti, kas ir unikāli arī pašai “Lesjofors” grupai, kas Liepāju padara par vietu, kur tiek saražoti arī augstas pievienotās vērtības produkti. Spēka atsperes, piemēram pasaulē ražo ASV un Eiropā tikai Liepājā, kam ir liels pieprasījums.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.