9.oktobrī sākas biznesa ideju mācības, ko jau deviņus gadus organizē Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). To mērķis ir veicināt uzņēmējdarbību un sabiedrisko dzīvi laukos. Jaunieši līdz 40 gadu vecumam piecu dienu laikā apgūs uzņēmējdarbības pamatus, finanšu un mārketinga plānošanu, kā arī citus biznesa uzsākšanai svarīgus aspektus.

Mācības beidzot, katrs jaunietis izstrādā biznesa plānu un decembrī tos varēs iesniegt konkursam „Laukiem būt", kurā labākie saņem naudas balvas savu ideju īstenošanai.

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Baiba Gulbe stāsta, ka deviņu gadu laikā biznesa ideju mācībās piedalījušies vairāk nekā 1700 jaunieši. Šo gadu laikā reģistrētas vairāk nekā 150 biznesa idejas, jo viens no mācību mērķiem ir pārbaudīt biznesa ideju dzīvotspēju. Gadu gaitā jauniešu idejas kļūst inovatīvākas un interesi par konkursu izrāda arī Rīgā dzīvojoši jaunieši.

Laura Irbe no Kocēnu novada ar savu biznesa ideju konkursā „Laukiem būt” piedalījās pirms 3 gadiem. Viņa saņēma 1000 eiro un izveidoja vistu fermu, bet konkursā startēja ar ideju –pa vasaru iznomāt pilsētniekiem vistas un cāļus. Tagad Laura laukos audzē ķiplokus.

LLKC Kuldīgas biroja uzņēmējdarbības konsultante Linda Dūdiņa -Hoiera stāsta, ka mācībās no Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadiem parasti piedalās ap 10 jaunieši. Pirms diviem gadiem Latvijas finālā piedalījās trīs jaunieši, viens saņēma finansējumu.

Maija Ekerte no Pārgaujas novada Straupes pagasta kopā ar vīru biznesa ideju mācībās piedalījās pirms pieciem gadiem. Viņi uzsāka cidoniju un citu ogu saldēšanu, bet toreiz vēl nebija vietas, kur to darīt, tāpēc konkursā „Laukiem būt” nepiedalījās, bet uzsākto biznesu turpina.

Konkursa „Laukiem būt” projektus vērtē finanšu institūcijas “Alutm” pārstāvji. Vita Breidaka- Podračika vērtē, ka jauniešiem visvairāk trūkst zināšanu par finansēm.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.