Latvijā ir ap 3,5 tūkstoši uzņēmumu, kas savas preces un pakalpojumus eksportē. Pirms sadarbības uzsākšanas, svarīgi ir novērtēt darījuma partneri un iespējamos riskus. Turpmāk to palīdzēs izdarīt "Lursoft" jaunais pakalpojums - iespēja iegūt informāciju par 149 pasaules valstu uzņēmumiem.

Ja līdz šim "Lursoft" abonenti varēja iegūt izziņas par 25 pasaules valstu uzņēmumiem, tai skaitā informāciju par to, vai klients vai uzņēmuma īpašnieki nav iekļauti Latvijas vai arī citos starptautiskajos sankciju sarakstos, tad šobrīd "Lursoft" uzņēmējiem nodrošinās informāciju jau par 149 valstu uzņēmējiem. "Lursoft" vadītāja Daiga Kiopa stāsta, ka visvairāk šāda informācija noderēs eksportējošiem uzņēmumiem.

Pamatinformāciju arī turpmāk varēs iegūt, abonējot "Lursoft" , bet detalizēta informācija būs maksas pakalpojums un izmaksas var svārstīties no 5 līdz apmēram 100 eiro.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds stāsta, ka 80% no uzņēmumiem, kas darbojas asociācijā, savu produkciju eksportē.

Finanšu institūcija "Altum" uzņēmumiem nodrošina eksporta garantijas. "Altum" Eksporta virziena vadītāja Evija Zaķe vērtē, ka Lursoft jaunais rīks ļaus uzņēmumiem sadarbību ar ārvalstu partneriem padarīt drošāku. Covid laikā palielinājusies arī uzņēmumu interese par eksporta garantijām.

"Lursoft" izziņas par 149 pasaules valstu uzņēmumu akcionāriem, kreditoru un nodokļu parādiem, finanšu datiem, eksportu, importu un citu informāciju nodrošinās trīs līdz piecu dienu laikā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.