Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no 1. janvāra uz pasta vai kurjerpasta sūtījumiem attiecas tādi paši noteikumi kā uz sūtījumiem, kas tiek saņemti no valstīm, kas atrodas ārpus ES. Saņemtie sūtījumi ir jādeklarē un atkarībā no to vērtības jāmaksā muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis. Lielākās izmaiņas skars ienākošos sūtījumus, tātad tos, ko saņemsim no Lielbritānijas.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitošanas metodikas daļas vadītāja Irēna Knoka stāsta, kas mainījies pasta sūtījumos pēc tam, kad Lielbritānijai tomēr izdevās noslēgt līgumu ar ES.

Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa skaidro, ka pasta sūtījumiem no Latvijas uz Lielbritāniju tarifi nemainās.

Vai, saņemot sūtījumu no Lielbritānijas, būs jāmaksā muitas nodoklis, tiks norādīts paziņojumā. Iedzīvotāji varēs izvēlēties – vai nu pašiem veikt sūtījuma atmuitošanu VID EDS sistēmā vai izmantot Latvijas Pasta muitas brokera pakalpojumus, kas ir maksas pakalpojums. Gundega Vārpa no Latvijas Pasta skaidro, ka to var izdarīt arī attālināti.

Kāpēc svarīgi noskaidrot sūtījuma vērtību? No tā būs atkarīgs ievedmuitas nodokļa un PVN lielums. Papildus nodokļi nebūs jāmaksā par nekomerciāliem sūtījumiem jeb dāvanām, kuru vērtība nepārsniedz 45 eiro. Tomēr Irēna Knoka no VID uzsver, ka nodokļi nebūs jāmaksā tikai par tām precēm, kas ražotas Lielbritānijā.

DPD vadītājs Jānis Grants stāsta, ka no 4. janvāra atjaunota arī kurjerpasta sūtījumu piegāde uz Lielbritāniju. Tomēr viņš vērtē, ka paies zināms laiks, kamēr cilvēki pieradīs pie preču deklarēšanas un muitas dokumentu kārtošanas.

Detalizētāku informāciju par sūtījumiem uz Lielbritāniju meklējiet Latvijas Pasta un VID mājas lapās, sadaļā "Brexit" vai zvanot uz klientu apkalpošanas centriem.