Darbu uzsākusi jaunā valdība. Tās deklarācijā iekļauta apņemšanās valsts tiešās pārvaldes iestāžu apvienotās apkalpojošās funkcijas pārcelt uz apdzīvotām vietām ārpus Lielrīgas reģiona. Jau vairākkārt izskanējušas idejas, ka, piemēram, Zemkopības ministriju varētu pārcelt uz Jelgavu. 

Šogad Lietuvā Zemkopības ministrija pārcelsies no galvaspilsētas Viļņas uz otru lielāko pilsētu Kauņu. Ministrijas vadība uzskata, ka valstij tā būs lētāk un ekonomiski izdevīgāk Lietuvas vidienes reģionam, bet daļa ierēdņu iestādi pamet, jo nevēlas ik dienu pavadīt četras stundas ceļā uz darbu un atpakaļ. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš stāsta, ka Latvijā šobrīd netiek domāts par kādas konkrētas ministrijas, bet gan valsts iestāžu funkciju pārcelšanu un reģioniem. Viņš kā veiksmīgu piemēru min Dabas aizsardzības pārvaldi, kas darbojas Siguldā.

Latvijas Universitātes Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātes dekāns Gundars Bērziņš uzsver, ka valsts attīstībai jānotiek arī ārpus Rīgas, bet pirms lēmuma pieņemšanas, jāizvērtē tā lietderība un efektivitāte. Galvenais Rīgas pluss – tā atrodas valsts centrā. Viņš arī atgādina, cik dārgi izmaksā Eiropas Parlamenta darbs divās valstīs – Beļģijā un Francijā. Zemnieku Saeimas lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons uzsver, ka valdībai jādomā nevis par ministriju pārvietošanu uz laukiem, bet par to, lai laukos paliktu tās valsts iestādes, kas tur vēl darbojas.