Būvniecības un nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmums «Merks» vairākus gadus pēc idejas izskanēšanas nu ir konkretizējis savus plānus par Zaķusalas un Lucavsalas attīstību. Proti, kompānija abās Rīgas salās plānojot ieguldīt vairāk nekā 260 miljonus eiro, izbūvējot vairāk nekā trīs tūkstoš dzīvokļu. Pirmie darbi Lucavsalā varētu sākties pēc gada, bet pie ceļu darbiem Zaķusalā «Merks» domā ķerties vēl šogad.

Kā ik palaikam izskanošos plānus vērtē nekustamā īpašuma tirgus eksperti un vai pēc jauniem dzīvokļiem ekskluzīvās vietās maz ir pieprasījums? Par to klausieties Edgara Kupča ierakstā.

Īpašumu attīstības milža «Merks» vārds medijos saistībā ar Lucavsalas un Zaķusalas attīstības plāniem izskan ik pēc gada. Tagad kompānijas Nekustamo īpašumu attīstības direktors Mikus Freimanis ir konkretizējis, ka Lucavsalā domāts izbūvēt ap 600 dzīvokļu, un darbu pirmo no trim kārtām sākšot nākampavasar. Piecu gadu laikā pabeigšot visu kvartālu, bet pirmie iedzīvotāji mājokļos varētu ievākties jau 2022.gada vidū. Savukārt Zaķusalu attīstīšot desmit piegājienos, uzbūvējot ap 2500 dzīvokļu un pat biroju ēku pie Salu tilta.

Aizbildinoties ar konkrētības trūkumu plānos, «Merks» interviju Latvijas Radio atteica. Iepriekš kompānijas nolīgtā projektēšanas biroja «MARK arhitekti» vadošais arhitekts Aleksejs Birjukovs bija uzzīmējis trīs 23 stāvus augstas celtnes 400 dzīvokļiem.

«Merka» plānus slavē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu pildītāja Ilze Purmale.

No rentabilitātes viedokļa investori grib attīstīt lielus projektus, taču vienmēr ir problēma, kas uzcelto pirks. Tā vērtē nekustamā īpašuma tirgus kompānijas «Arco Real Estate» valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Saskaņā ar Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas tirgus cenu indikatora datiem tā saukto veco dzīvokļu cenas Rīgā rāda lēni augošas tendences. Mājokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā cena pērnā gada nogalē gan nedaudz saruka, kamēr tālāk no centra nemainījās vai auga nedaudz. Rīgas centrā dzīvokli jaunajā projektā var nopirkt par divarpus tūkstošiem eiro kvadrātmetrā, kamēr mikrorajonos jauno projektu cenas ir ap 1400 eiro par kvadrātmetru, bet tuvējos novados – nepilns tūkstotis eiro.