Pagājušajā nedēļā Rīgā, Latvijas Universitātē, notika konference „Inovācija - 21. gadsimta spēks”. Tajā tikās Baltijas jūras reģiona valstu zinātņu akadēmiju un universitāšu pārstāvji, kas arī parakstīja deklarāciju par Baltijas jūras reģiona valstu sadarbību zinātnē un inovācijās.

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis vērtē, ka deklarācija ir sava veida politisks dokuments, kas apstiprina jau eksistējošu sadarbību starp Baltijas jūras valstīm.

Konference Rīgā tika organizēta ar INTERREG Baltijas jūras reģiona 9 valstu sadarbības programmas atbalstu. Jauno zinātnieku pārstāve Jūlija Stare vērtē, ka līdz šim viens no veiksmīgākajiem sadarbības piemēriem bijusi doktora programmu modernizēšana.

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kuženieks stāsta, ka EK līdz šim vadīja zinātnes un pētniecības programmu „Horizonts”.

LZA prezidents Ojārs Spārītis uzsver, ka Baltijas jūras reģiona valstis kopīgi gatavojas jaunajam ES finansējuma periodam no 2021. līdz 2027. gadam.

Rīgas deklarāciju par sadarbību zinātnē un inovācijās parakstīja Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji, Latvijas un Somijas Ālto universitātes, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvji.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.