“Zināšanu jūdze” - tā sauc inovāciju un zinātnes infrastruktūru, ko plāno veidot Pārdaugavā. Pagājušajā nedēļā Rīgā notika starptautisks pilsētplānošanas pasākums “Mad City Happening”, kurā diskutēja par četru universitāšu, Nacionālās bibliotēkas un citu Daugavas kreisā krasta biznesa organizāciju sadarbības iespējām.

Pilsētplānošdanas pasākuma ”Mad City Happening” organizētājs Neils Balgalis stāsta, ka pasākuma mērķis bija rosināt idejas par Daugavas kreisā krasta teritorijas attīstību. Pārdaugavā atrodas četras augstskolas – Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Universitāte, RISEBA, kā arī Nacionālā bibliotēka. Tāpēc svarīgi, lai starp universitātēm veidotos ērta un videi draudzīga infrastruktūra.

Latvijas Universitātes telpiskās attīstības plānošanas programmas lektore Guna Lukstiņa stāsta, ka par sadarbības veidiem Pārdaugavas augstskolas runā jau 3 gadus, un pirmais darbs ir Mūkusalas biznesa centra izveidošana.

Attīstības koncepcijas augstskolu sadarbībai pasaulē ir dažādas, bet Latvijai jāpārņem labā prakse no citu valstu pieredzes, arī Lietuvas un Igaunijas. Tā uzskata Rīgas Tehniskā universitātes Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede.

Pilsētplānotājs Neils Balgalis vērtē, ka „Zināšanu jūdzi” jeb vienotu inovāciju un zinātnes infrastruktūru Pārdaugavā varētu izveidot divu gadu laikā, pie tam – netērējot miljonus.

Ērts sabiedriskais transports, tai skaitā dzelzceļš, velo celiņi un vieta skrejriteņiem – atbilstoša infrastruktūra, kā arī kopīga ideju radīšanas vieta sekmēs arī četru augstskolu un citu Pārdaugavas biznesa organizāciju sadarbību un inovāciju radīšanu.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.