67 eiro ir lielākā summa, ko kāds taksometra vadītājs pieprasījis tūristam par braucienu no lidostas "Rīga" līdz pilsētas centram. Bijuši rēķini arī par 40 un 50 eiro. Lai šādas situācijas neatkārtotos, šovasar tika veikti grozījumi Autopārvadājumu likumā un izstrādāti Ministru Kabineta noteikumi, kas nosaka prasības taksometriem starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā. Kas mainījies lidostā taksometru jomā pēc izmaiņām likumdošanā?

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns stāsta, ka grozījumi Autopārvadājumu likumā stājās spēkā 1. septembrī.

Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem no šī gada 15. septembra starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā pasažieru komercpārvadājumus var veikt tikai tie pārvadātāji, kas nodrošina Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem izsniegtas īpašas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Tās izsniedz Rīgas plānošanas reģions un par prasībām, kas jāizpilda taksometru vadītājiem, stāsta Inese Ozoliņa.

Vai izmaiņas likumdošanā nesušas pārmaiņas arī lidostas darbā? Starptautiskās lidostas "Rīga" pārstāve Laura Karnīte stāsta, ka situācija taksometru jomā ir uzlabojusies.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns stāsta, ka pārvadātājiem būs jāievieš arī īpaši vaučeri, ar ko varēs norēķināties par braucienu no lidostas "Rīga" līdz pilsētas centram.

Satiksmes ministrijas pārstāvis arī uzsver - pārvadātājus, kas nav saņēmuši licences pasažieru pārvadāšanai lidostā, aktīvāk jāuzrauga pašvaldības policijai.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.